POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
cena wywoławcza: Wykup abonament
niesygnowany
ołówek, kredka, papier
8x13 cm (w świetle passe-partout)
olej/płótno, deska, 70 x 78,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: PIOTR POTWOROWSKI | 1961 |syg.61.P.P.
oraz pieczątka : Kolekcja Fibak | Monte Carlo
- kolekcja prywatna Lecha Siudy, Poznań
- kolekcja prywatna Olgi i Wojciecha Fibaków, Monte Carlo
technika mieszana, papier
41 x 29 cm
sygn. p.d.: PP
opisany l.g.: Molley / III
na odwrocie:
Piotr Potworowski / szkice kostiumu
Pośredniczka matrymonialna Thorntona Wilder /
The Matchmaker / Teatr Współczesny w Warszawie 1959
* opłata z tytułu "droit de suite"
Projekt scenografii do "Zawiszy Czarnego" Juliusza Słowackiego, Akt II: Pole bitwy nad Dunajem, 1960/61
akwarela, papier 28,5 x 37 cm (w świetle passe-partout)
na dolnym marginesie napisy dłg l.: własność Andrzej Witkowski, p.: 1960-61, niżej (napis zasłonięty przez passe-partout): Piotra Potworowskiego | projekt dekoracji do "Zawiszy CZARNEGO" | akt III. | "Pole bitwy nad Dunajem" | TĘ [?] AWitkowski, obok zielonym atramentem (napis częściowo obcięty po p.): Własnoś... | Reż. And... | Wi... | Wrocław ul. ... [nieczyt.]
na odwr. oprawy p.d. napis dłg.: Piotr Potworowski - Projekt Aktu III | 1960-61 r. "Zawiszy Czarnego" | J. Słowackiego | AW.
olej, płótno, 30,5 x 70,5 cm
sygn. p.d.: P. POTWOROWSKI
opisany na odwrocie: P.Pot
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
zakup od artysty
akwarela/papier, 16 x 22.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'P. Potworowski'
- Galeria OLIMPUS, Łódź, 1996
*opłata droit de suite
kolaż/płótno, 52 x 35 cm
na odwrociu napis: 'wł. p. ARTUR MIĘDZYRZECKI | WARSZAWA'
- "Piotr Potworowski, 1898-1962", wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 10.1976 - 02.1977
- Piotr Potworowski, Zdzisław Kępiński, Warszawa 1978, poz. 66 (il.)
ołówek, papier, 8 x 13 cm w świetle passe-partout
tusz, pędzel, akwarela, papier; 41,5 x 29,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: P.P. 1959 ? (ołówkiem);
na odwrocie napis ołówkiem: PIOTR POTWOROWSKI.
olej, płótno, 51 x 64 cm
niesygn.
REPRODUKOWANY:
Katalog Aukcji Domu Aukcyjnego Phillips, Londyn, 1995.
Ostatnia Wieczerza [Maria Magdalena obmywająca stopy Chrystusowi - tytuł z odwrocia obrazu], 1947
tempera, deska;
31,5 x 72 cm (w autorskiej listwie ramowej);
sygn. i opis na odwrocie: Peter Potworowski / 1947 (wydrapany) oraz nalepka z tytułem pracy w języku angielskim: Peter Potworowski / Maria Magdalene / washing the feet of / Christ
olej, płótno, 31 x 46 cm, sygn. p.d.: POTWOROWSKI, na odwrocie naklejka autorska z napisem : Pamela / Peter Potworowski
kredka/papier, 12,8 x 20,2 cm (w świetle passe-partout)
OPINIE:
- praca posiada certyfikat autentyczności podpisany przez syna artysty
akwarela/papier, 20,5 x 26 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu opisany przez Jana Potworowskiego: 'Potwierdzam autentyczność pracy mojego | ojca Piotra Potworowskiego | Jan Potworowski | W-wa 27/04/98 | ze zbioru rodziny artysty | Na sofie II | Akwarela, 1956 | 20x25 | Eksponowana w Galerii Studio, 1996' oraz papierowa naklejka z Galeri Wahl
- ze zbioru rodziny artysty
- kolekcja prywatna Warszawa
- Galeria Studio, Warszawa 1996
Chochoł - projekt stroju scenicznego, ok. 1958
akwarela, tusz lawowany, ołówek, papier; 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: PP, l. d. ołówkiem data: 4 III (?) 58;
całość pracy zawiera opis ołówkiem dotyczący szczegółów stroju;
Żyd - projekt kostiumu, ok. 1959
tusz lawowany, ołówek, długopis, papier;
34,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: PP,
powyżej długopisem data: 3 IV 59, całość pracy zawiera opis dotyczący szczegółów kostiumu;
Plac Zamkowy w Warszawie, około 1942 r.
olej/deska, 54 x 86 cm
sygnowany p.d: 'Potworowski'
opisany śr.d.: 'PLAC ZAMKOWY | W WARSZAWIE' oraz na odwrociu: 'TADEUSZ POTWOROWSKI PINX | TAXINGE - NASDY | SVERIGE' na odwrociu naklejony wycinek artykułu o artyście ze szwedzkiej prasy wraz ze zdjęciem Potworowskiego i prezentowanego dzieła
ołówek, papier; 13,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. P.