1 zł
2 600 000 zł

BRZESKI Janusz Maria (1907 - 1957)

Para ze zwierzątkiem

drzeworyt/papier, 13 x 16,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Brzeski'

cena wywoławcza: Wykup abonament

W tramwaju, około 1950 r.

olej/płótno, 64,3 x 81 cm

akcja, akcja , 1935 r.

tusz, tusz lawowany/papier, 23 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'jmb 35'

Projekt okładki na jubileusz KS Cracovia, 1934 r.

akwarela, gwasz/papier, 23 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'JMB | 34.'

Start balonów - projekt plakatu, 1933 r.

gwasz, tusz/papier, 49 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: 'JANVSZ MARJA | BRZESKI 1933'

na odwrociu nalepka z opisem obrazu

Portret dziewczyny, 1946 r.

akwarela/papier, 23,4 x 18 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JM Brzeski | 1946'

Kuter, z serii helskiej, 1949 r.

olej, tektura, 29 × 34 cm
sygn. i dat. p. d.: J. M. Brzeski/ 49
na odwrocie autorska nalepka z tytułem pracy

Miasto

gwasz/papier, 32 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'jmbrzeski'

Fabryka

sygnowany l.d.: 'jmbrzeski'

Nowy Jork - Wall Street

cyanotypia, papier; 17,3 x 13 cm;
sygn. p. d.: Janusz Marja Brzeski (ołówkiem)

olej, tektura, 29 × 34 cm

Metropolis II (Paryż), 1929 r.

tusz/papier, 25 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Janusz Maria Brzeski | Paris 1929`

Pejzaż z roślinnością, 1953 r.

olej/tektura, 30,5 x 30 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `jmbrzeski | 53` oraz dedykacja l.d.: `Za buziak - rysunek | w dniu imienin (...)`

Metropolis II, 1929

Tusz, karton; wym.: 25 x 20 cm;
sygn. p.d.: Janusz Maria Brzeski, Paris 1929. Na odwrocie nieaktualne naklejki kolekcjonerski i galeryjne z opisem. Grafika naklejona (górny brzegiem) na karton z pieczątką świadczącą o pochodzeniu ze spuścizny autora. Praca oprawiona.

Kwiaty polne, 1944

gwasz, papier; 30,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: JMBrzeski / 44

Portret kobiety, 1931

olej, płótno; 40,5 x 49,5 cm
sygn.p.d. JANUSZ . MARJA/ BRZESKI 1931

Estymacja: 12000 - 15000 PLN

Zestaw trzech drzeworytów

1. Ponad miastem, 1929
drzeworyt, papier; 12,2 x 12,2 (wymiar odbitki), 15 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: janusz Marja Brzeski; napis l. d.: Paris 1929
2. La bourdelle, 1929
3. Apolinaire - wspomnienie,1929
sygn.i dat. p. d.: janusz Marja Brzeski/ Paris 1929; napis l. d.: No 3

Akt, 1946

gwasz, papier;
19,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.M. Brzeski 46

Frasobliwy, 1926 r.

tusz, ołówek/papier, 26 x 20 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany w środku przedstawienia ołówkiem: `IM 1926`

Estymacja: 1 600 - 2 600 zł

Architektura, 1933 r.

tusz, ołówek/papier, 24,5 x 18,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `JM Brzeski 33`

Estymacja: 1 600 - 3 000 zł

liczba obiektów: 142