1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

#31, 1963

olej, płótno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR / #31,1963
na blejtramie częściowo uszkodzona nalepka wystawowa Gallerie Lambert w Paryżu

cena wywoławcza: Wykup abonament

GRUPA 5 PRAC Z KOLEKCJI GRES GALLERY, 1961-62

Black spindle, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Black Spindle

Square 14, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Square 14

Square 11, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Square 11

Square 8, 1962
olej, płótno, 91 x 91 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1962 Square 8

Black 8, 1961
olej, płótno, 165 x 134 cm
sygn. na odwrocie: Fangor 1961 Black 8

Pejzaż, 1947-48

olej, płótno, 65 x 90 cm
sygn. p.d.: Fangor

MB 5, 1970-2002 r.

olej/płótno, 61,5 x 61,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: FANGOR | 70-02 | MB 5

N 37, 1963 r.

olej/płótno, 113 x 88 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | N 37 | 1963'

M 39, 1969 r.

olej/płótno, 203 x 203 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘FANGOR | M 39 1969’
na odwrociu nalepki z The Salomon R. Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Galerii Fibak w Warszawie, Sotheby’s New York oraz opisy flamastrem: 'Fangor 341.10 (TOP) | Fangor | #16 (B01M0M)'

M 72, 1969 r.

olej/płótno, 140 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘FANGOR | M 72 1969 | 56 x 56”’
na odwrociu papierowa nalepka z Galerie Chalette w Nowym Jorku z opisem obrazu w języku angielskim

M 79, 1968 r.

olej/płótno, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M 79 1968 | 24 x 24”"

Fale, 1973 r.

kredka olejna/papier, 51 x 71 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 73'

Fale, 1972 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 72'

Projekt Plakatu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

wydruk komputerowy; 100 x 70 cm;
sygn. p.g. w druku: Fangor; sygn. p.d.: Fangor13

Kompozycja kolorowa, 1970

kredka, pastel, papier; 50 x 70 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 70

E44, 1966

olej, płótno, 71 x 71 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/E44 1966

B 70, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | B 70 | 1965'

Kompozycja, 1973 r.

kredka/papier, 67,5 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d. 'Fangor 73'

Nad Bałtykiem, 1950

flamaster, papier; 57 x 85 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "Fangor 50", na odwrocie: "Na Bałtyku | W. Fangor"

Koło, 1967

litografia barwna, papier; 34 x 34 cm (odcisk), 58,5 x 49 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1967 Fangor
i opisany l. d.: 29/60

KOMPOZYCJA, 1970 r.

kredka olejna/papier, 50,5 x 71 cm
sygnowany p.d.: Fangor 70
na odwrocie oprawy autorskiej napis: FANGOR 2570

M 46, 1969 r.

olej/płótno, 203 x 234 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FAGOR | M46 1969 | 92" x 80"'
na odwrociu nalepka z Galerie Chalette w Nowym Jorku

B 68, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | B 68 | 1965'
na odwrociu nalepka z Galerie Springer w Berlinie

liczba obiektów: 235