1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Akty nowojorskie, 1685 (19850)

Ołówek, papier, 21,5 x 28 cm,
sygn. monogramem wiązanym "FBS" i dat. "1685 / NY".
Na odwrocie pieczęć "Z rysunków Franciszka Starowieyskiego" i potwierdzenie autentyczności Teresy Starowieyskiej. Obraz prezentowany podczas wystawy Franciszek Starowieyski 1930-2009 Autoportret: ja jako Saturn. W 2009r. w Salonie Wystawowym "Marchand" w Warszawie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOMPOZYCJA 1691, (1991 r.)

olej/papier naklejony na płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany u dołu: F.S.T.A.R.O.W.I.E.Y.S.K.I 1.6.9.1 P

Brzoza i Grab, 2002

węgiel, kreda / papier
49 × 34 cm (w świetle passe-partout)
73 × 57 cm (w oprawie)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: FS [monogram wiązany] | 1702 | BRZOZA | I GRAB | W

Czaszka, 1995

gwasz, olej, papier; 29 x 20,6 cm w św. p-p.;
sygn. u dołu: F. B. S. 1695. P.;
na odwrocie oznaczenie: Res Nr 1 poz. 3

Białe małżeństwo - szkic do plakatu

ołówek, papier; 30 x 41,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka ze spuścizny po artyście: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego z inicjałem wiązanym w środku oraz pieczątka Potwierdzam autentyczność / J.M.Starowieyski (odręczny
podpis);

Młodość - starość

ołówek, papier; 20,5 x 15 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka ze spuścizny po artyście: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego z inicjałem wiązanym w środku oraz pieczątka Potwierdzam autentyczność / J.M.Starowieyski (odręczny podpis).

Żona Lota, 1991

olej, płyta, 100 x 128 cm

Bez tytułu, 1999

węgiel, biel tytanowa, papier, 35 x 60 cm

HALUCYNA, 1978

Projekt kostiumu do spektaklu ‘Oni” Stanisława Ignacego Witkiewicza w teatrze Ateneum w Warszawie
Ołówek, akwarela, srebrna farba, papier; 40 x 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany, opisany u góry: Halucyna / P.TERLECKA / FS / 1678; opis u dołu: Piotr Paradowski r. 1975 - „Oni” St.I. Witkiewicz - teatr „Ateneum” Warszawa

Bezsens zwierzęcej huci!, 2006

pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej HUCI! [sic!]

Bez tytułu, 1987 r.

pastel, papier, 50 x 64,5 cm,
sygn. l. d.: monogram FS | 1687/ W

Szatan i święty

pastel, papier, 19 x 27,5 cm,
sygn. monogramem p.d. oraz opisany u dołu: szatan&święty

Kompozycja, 1986 r.

technika mieszana, karton, 64 x 49 cm w świetle passe-partout,
sygn. u dołu: Starowieyski 1686 P

Paskudztwo świata po upadku antyku, 2008

pastel, papier, 73 x 110 cm
sygn. monogramem wiązanym: FS1708

Akt, 1988

ołówek/papier, 23,5 x 17 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.śr.: monogram wiązany, 1688

Studium aktów

ołówek/papier, 20,5 x 28,5 cm
pieczęć p.g.: 'Z rysunków Franciszka Starowieyskiego (monogram wiązany)', 'potwierdzam autentyczność' oraz podpis: 'T.Starowieyska'

Szkic koncepcyjny

węgiel/papier, 19 x 21 cm (arkusz)

bez tytułu

ołówek, papier, 31 x 37 cm (arkusz), sygn. u dołu monogramem artysty, na odwrocie okrągła pieczęć: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz potwierdzenie autentyczności: J.M. Starowieyski

Plakat Muzeum Sztuki Złotniczej - Oddział Muzeum Kazimierza Dolnego, 1979

druk na czarnym tle, złotem i srebrem, karton; 67,5 x 48 cm;
sygn. /wdłuż prawego boku, drukiem/ "F. Starowiejski 1979". Rzadkość.

Głowa, 1975

akwarela, ołówek, papier; 30,5 x 22 cm;
sygn. i dat. śr. d.: FStarowiejski 1675;
na odwrocie pieczątka z inicjałem F. Starowieyskiego
i napisem w otoku: z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz stempel potwierdzający autentyczność z podpisem T. Starowieyskiej.

liczba obiektów: 829