1 zł
2 600 000 zł

KRASNODĘBSKA-GARDOWSKA Bogna (1900 Sosnowiec - 1986 Kraków)

MĘCZEŃSTWO św. SEBASTIANA, 1924

drzeworyt, 16,5 x 12,5 cm na arkuszu 21 x 14 cm, sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem "1924 BogKrasnodębska"

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOŻE NARODZENIE, ok. 1924

drzeworyt, 18 x 15,5 cm
na arkuszu 25,5 x 19 cm,
niesygnowany.

Wystawiany: Wystawa Grafiki międzywojennej ze zbiorów prywatnych, Muzeum Okręgowe w Toruniu, marzec-czerwiec 1985

Szlembark, 1957

Drzeworyt; wym.: 147 x 200 mm;
sygn.: oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska i dedykacja datowana 2.9.58; l.d.: tytuł i data.

Wakacje. Teresa, lata 50.

Drzeworyt na bibule; wym.: 175 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: B. Krasnodębska-Gardowska; l.d. tytuł; e/a.

OPŁAKIWANIE CHRYSTUSA, 1923

drzeworyt barwny, tempera na bibułce, 13,2 x 9,5 cm,
sygnowany pod klockiem ołówkiem "13. BogKrasnodębska".

Reprodukowany: A. Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog prac…, Warszawa 1999 Biblioteka Narodowa, il. 1 na s. 47 (w katalogu poz. 3).
Minimalne zagięcia papieru.

drzeworyt, 16,5 x 12,5 cm na arkuszu 21 x 14 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem "1924 BogKrasnodębska"

Akwarium, 1962

Drzeworyt barwny; wym.: 250 x 330 mm; sygn. oł. p.d.: B. Kra- snodębska-Gardowska, l.d.: tytuł, data, śr.d.: 9/20.
Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego Drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 145.

Głowa II, 1963 r.

linoryt barwny, papier, 36 x27,8 cm;
sygn. p. d.: B. Krasnodębska, l. d.: Głowa II 1963 9/20

Dąb z cyklu Drzewa polskie, 1933

Drzeworyt; wym.: 245 x 198 mm;
sygn. oł. p.d.: BG. Krasnodębska-Gardowska. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu Bogna Krasnodębska-Gardowska. Katalog p[rac ze zbiorów Biblioteki Narodowej", Warszawa 1999, poz. 34.

BOŻE NARODZENIE, ok. 1924

drzeworyt, 18 x 15,5 cm na arkuszu 25,5 x 19 cm,
niesygnowany.

MARZEC

drzeworyt, 15 x 11 cm na arkuszu 21 x 15 cm,
niesygnowany.

KWIECIEŃ

niesygnowany.

uszu 21 x 14 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem "1924 BogKrasnodębska".

ARENA CYRKOWA, 1924

drzeworyt, 15 x 13,5 cm na arkuszu 28,5 x 22 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod płytą: "1924 BogKrasnodębska".

CHUSTA WERONIKI, 1924

drzeworyt , 17 x 13,5 na arkuszu 26 x 17 cm,
sygnowany i datowany pod klockiem ołówkiem "1924 BogKrasnodębska"
Pierwsze wersje powstałej w l. 1926 - 1928 teki "Droga Krzyżowa", ostatecznie zrealizowanej w nieco odmiennej koncepcji.

OPŁAKIWANIE CHRYSTUSA, 1923

Literatura: Agata Pietrzak, Mistrzyni współczesnego drzeworytu... Katalog prac ze zbiorów BN, Warszawa 1999, s. 7, il.1 na s. 47. W katalogu prac poz. 3.

Wisła, 1940

drzeworyt barwny, 23 x 24,8 cm
sygn. oł. p.d.: BKrasnodębska Gardowska; l.d.: 1940 Wisła (dedykacja) 29. VI. 48 Kochanym Stachom Gadomskim w 25 rocznicę.
Grafika ze zbiorów rodzinnych Stanisława Gadomskiego.

Światła miasta, 1961

Drzeworyt; wym.: 378 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 143.

Maska IV, 1965

Drzeworyt na bibule; wym.: 335 x 307 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Egz. 3/20. Grafika z cyklu "Maski". Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 160.

Jaz, 1950

Drzeworyt na bibule; wym.: 152 x 218 mm; sygn. oł. p.d.: Bg Krasnodębska Gardowska, l.d. datowanie i tytuł. Lit.: A. Pietrzak, "Mistrzyni współczesnego drzeworytu", Warszawa 1999, kat. 79 [tam błędny tytuł Budowa jarów].

liczba obiektów: 121