1 zł
2 600 000 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dom

akwaforta, sucha igła, papier; 14 x 12,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. ołówkiem: L. Lewicki

cena wywoławcza: Wykup abonament

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Młyn, 1933

akwaforta, papier; 9,4 x 9,4 cm (w świetle oprawy)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W parku

linoryt, papier; 42 x 27 cm (w świetle
oprawy);
napisy u dołu wtórne? - p. d.: L. Lewicki,
napis l. d.: "W parku"

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Gitarzysta

sygn. l.d.
olej, tektura
20x30.5 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu

sucha igła/papier, 12 x 11 cm
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: `W polu` oraz p.d.:` L.Lewicki`

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Miasteczko

linoryt/papier, 15,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `L. Lewicki`, l.d.: `Miasteczko`

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ziemia

linoryt/papier, 42 x 26 cm (w świetle passe-partout)

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kobieta

litografia barwna/papier, 59,5 x 41 cm
sygnowany p.d.: `L.Lewicki`, l.d. tytuł autorski

Estymacja: 900 - 1 500 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drezyna

akwaforta/papier, 30 x 20,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `L. Lewicki`, l.d.: `"Drezyna"`

Estymacja: 1 800 - 2 500 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kobieta

technika własna/papier, 43 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `L. LEWICKI`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przed oknem

linoryt, papier;
21,5 x 9,8 cm;
napisy autorskie cyrylicą, ołówkiem: l. d. - Przed oknem, p. d. - L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu

akwaforta, papier;
10 x 10 cm;
napis autorski l. d.:
"W polu", sygn. p. d. ołówkiem: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Przed oknem

sygn. p.d.
linoryt
21.5x9.8 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W polu

sygn. p.d.
akwaforta
10x10 cm

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W foyer

linoryt, 11,5 x 8,7 cm
sygn. oł. p.d.: L. Lewicki

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Szwaczki

akwaforta, papier; 12,7 x 9,6 cm (wymiar odbitki),
19,1 x 15,5 cm (wymiar arkusza);
Na odwrocie dwa stemple: WŁASNOŚĆ/ MARIA I ZDZISŁAW/ MAZUREK;
ZBIÓR/ GRAFICZNY/ FMB KĘDZIORKÓW; oraz napis odręczny zielonym atramentem: Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937/ Kraków Pałac Sztuki V/VI 1979/ poz. kat. 145 (32); oraz 1) egz był na wystawach prac L. Lewickiego a) galeria (Grupy Krakowskiej) Krzysztofory IV-V 1992 b) Galeria Uniwesytetu Śląskiego-Cieszyn VI 1992

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kompozycja, lata 60.

Linoryt; wym.: 325 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Walka klasowa, 1932

Akwatinta; wym.: 106 x 172 mm, sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Na odwrocie znaki proweniencyjne (kolekcja Felicji i Bogdana Kędziorków); bardzo dobra odbitka. Grafika upamiętnia wystąpienia robotnicze w Krakowie; była prezentowana na wystawie w krakowskiej ASP w 1932, skąd, ze względów politycznych, została usunięta przez policję na wniosek Starosty Krakowskiego. Lit.: "Leopold Lewicki i Grupa Krakowska", Kraków 1991, il. 35; "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 80, il. 53.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Maszyna, lata 60.

Linoryt; wym. komp.: 185 x 205 (plansza: 290 x 310 mmm); sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Praca ze zbioru F. i B. Kędziorków (na oprawie opis kolekcjonerski).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu, lata 30.

Akwaforta, ołówek, karton; wym.: 158 x 184 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł. Autorski projekt grafiki, która ostatecznie została odbita w mniejszym formacie. Unikat.

liczba obiektów: 232