1 zł
2 600 000 zł

MALARZ niemiecki

Pejzaż z rzeką

olej/płótno, 52,5 x 63 cm
stan zachowania: obraz do konserwacji

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALARZ niemiecki

SKALISTY PEJZAŻ Z DRZEWAMI, 1860

Akwarela, papier; 26,5 x 36 cm
Na odwrocie napis piórem: Im (...)gebirge | cop. nach Max Schmidt von C.v. Phi(...) G | 1860

MALARZ niemiecki

SAMOTNA SOSNA, 1863

Akwarela, papier; 23,5 x 33 cm
Sygnowany l.d.: C.v.P.A.63
Na odwrocie napis piórem: Im Heringsdorf | cop. nach Max Schmidt von C.v. P.G.1863

MALARZ niemiecki

URWISTY BRZEG, 1861

Akwarela, papier; 27 x 37 cm
Sygnowany p.d.: C.v.P.61

MALARZ niemiecki

PORTRET FRANZA BAADERA, poł. XVIII w.

Akwarela, papier; 12 x 9 cm (owal)
Na odwrocie napis piórem; Dr Joseph | Lamb Baader | Protomedicus und | Professor von Medicin | an Universität Freiburg | + 10 Nov. 1773
Ramka drewniana z epoki, snycerka złocona; 17 x 12,5 cm
Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa

MALARZ niemiecki

PORTRET DZIECIĘCY, ok. 1850

olej na tekturze,
25,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout
Obraz po starannej konserwacji.

MALARZ niemiecki

PEJZAŻ GÓRSKI Z MIASTECZKIEM NAD WODĄ, 1858

Olej, szkło; 8,5 x 9,5 cm
Na odwrocie napis w języku niemieckim z datą 1858

MALARZ niemiecki

Scena rodzajowa w kuchni

olej/deska, 30 x 37 cm
sygnowany i datowany p. d. trudno czytelnie Carl Hartman 18 (...)

MALARZ niemiecki

MĘŹCZYZNA W BRĄZOWEJ SZACIE, XIX/XX w.

Olej, płótno; 41 x 33,5 cm
Sygnowany l.d. nieczytelnie
Na odwrocie pieczęć: Fritz Bergmann | Berlin-Steglitz | Albrecht Strasse 152

MALARZ niemiecki

MĘŻCZYZNA Z FAJKĄ, pocz. XX w.

Olej, płótno; 42,5 x 31 cm
Sygnowany l.g. nieczytelnie

MALARZ niemiecki

MĘŻCZYZNA W ORIENTALNYM STROJU, pocz. XX w.

Olej, płótno naklejone na płytę pilśniową; 43 x 39 cm
na odwrocie nalepka: HERM. VOGEL | KUNSTHANDLUNG | LEPIZIG

MALARZ niemiecki

OCENA WINA, ok. 1930

Olej, płótno; 38 x 32,5 cm
Sygn. l.d. nieczytelnie

MALARZ niemiecki

PARA PORTRETÓW, k. XVIII w.

Pastel, pergamin; 41 x 23 cm każdy

MALARZ niemiecki

KRÓLOWA LUIZA PRUSKA

Olej, płótno dublowane; 76,5 x 67 cm
Sygnowany p.d.: Ha(...) | 18(...)8

MALARZ niemiecki

PEJZAŻ GÓRSKI Z WĘDROWCEM POD KRZYŻEM

Olej, płótno; 40,5 x 55,5 cm
Na dolnej listwie krosna napis: Eine Parthie aus dem Innthale | Caiser. -gebirge. nach Jonas.

MALARZ niemiecki

PORTRET MARIANNY MAGDALENY MENTZEL, po 1774

Olej, płótno dublowane, 87 x 66 cm
Śr.l. napis: (...)riana Magdalena Mentzel | (..) de 18 Mertz A: 1773 | (...) de 6 Julij A: 1774

MALARZ niemiecki

MIGNON I HARFIARZ, 2 poł. XIX w.

Olej, płótno, 98 x 73 cm
Rama snycerska

Obraz ilustruje scenę z powieści Goethego Lata wędrówki Wilhelma Meistra.

MALARZ niemiecki

PEJZAŻ Z MŁYNEM

Olej, płótno; 40,5 x 30 cm
Sygnowany l.d.: E.v.S.1876

MALARZ niemiecki

PORTRET MATHIASA FREDERICKA VON DER RECKE, 1679

Olej, płótno dublowane; 107 x 89 cm
Z prawej strony widok katedry w Münster, niżej herb rodu von der Recke i napis: Mathias Frederick | v. der Recke der Hohen | Cathedral Kirchen zu Munster n Minder | Capitular Herr Trobat | zu H. Mauritz und | Amsterr zu Ludin | gshausen. 1679

MALARZ niemiecki

liczba obiektów: 51