1 zł
2 600 000 zł

DZIELIŃSKI Jan Kazimierz (1894-1955)

Widok na Wawel, 1938

akwaforta, papier;
29,5 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: K Dzieliński tytuł l. d.: Widok na Wawel, IX/XI

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kapliczka w Dzianiszu, 1944

Akwaforta; wym.: 245 x 190 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1944 r., l.d. tytuł.

Braterstwo ognia

sygn. p.d.
litografia, 30.5x22.7 cm

Góral przed chałupą (1932)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
49.5x36

Sylweta Wawelu [Wawel i Plac Na Groblach], przed 1950

Akwaforta; wym.: 200 x 154 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński, l.d. tytuł; pod kompozycją obca dedykacja.

Tańce góralskie, 1939

Mezzotinta; wym.: 275 x 375 mm; sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1939, l.d. tytuł.

Katedra na Wawelu

akwaforta, 40,5 x 27,5 cm,
sygn. p.d.: K. Dzieliński i l.d.: Katedra na Wawelu

Chrystus w Ogrojcu, 1937

Kwasoryt;
wym.: 247 x 287 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Zieliński 1937; l.d.: "Chrystus w Ogrojcu" Kwasoryt z obrazu starego z Górnego Śląska.

Kościół św. Wojciecha w Krakowie

grafika, papier, 34 x 25 cm,
Na odwrocie naklejka Salonu Sztuki K. Wojciechowskiego w Krakowie

Baszty Wawelu, 1944

Akwaforta
wym.: 245 × 170 mm (plansza: 325 × 245 mm)
sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński, l.d.: Baszty Wawelu.

Kraków. Wawel, 1938

Akwaforta
wym.: 270 x 240 mm
sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1938, l.d. tytuł, śr.d.: VII/X.

Motyw góralski (Kapliczka). lata 40.

Akwaforta;
wym.: 160 x 122 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński, tyt. l.d.

Przed świtem, 1943

Akwaforta, akwatinta;
wym. komp.: 160 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński, l.d. tytuł.

Zamek w Krakowie.

Akwaforta. B. r. (193?). Wym.: 26,2 × 23,2 cm (w ramie za szkłem: 42 × 37,5 cm). Grafika sygn. ołówkiem: "Zamek w Krakowie; K.Dzieliński".
Ślady niew. zawilg. i zabrudzeń. Stan dobry.

Klasztor Norbertanek.

Akwaforta. B. r. (193?). Wym.: 19,5 × 17 cm (plansza: 18,5 × 23,5 cm). Grafika sygn. ołówkiem: "Klasztor Norbertanek; JK Dzieliński".
Ślady niew. zawilg. Stan dobry.

Baszty na Wawelu.

Akwaforta. 1944. Wym.: 24,5 × 17 cm (plansza: 32,5 × 24,5 cm). Grafika sygn. ołówkiem: "Baszty na Wawelu; JK Dzieliński 1944".

Skałka w Krakowie.

Akwaforta. B. r. (193?). Wym.: 24,5 × 17,3 cm (plansza: 35 × 24,5 cm). Grafika sygn. ołówkiem: "Skałka w Krakowie; K.Dzieliński".
Ślady niew. zawilg., zabrązowienia. Stan dobry. (Ilustracja na s. 51)

Kurza Stopka

sygn. p.d.
akwaforta, sucha igła
36x21

Motyw góralski (Kapliczka)

Akwaforta;
wym.: 160 x 122 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński, tyt. l.d. (il. s. 40)

Kurza Stopka

akwaforta, sucha igła, papier, 36 x 21,5 cm (arkusz w świetle oprawy);
sygn. pod ryciną p. d.: K Dzieliński l. d. tytuł: Kurza Stopka

liczba obiektów: 65