1 zł
2 600 000 zł

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

olej, rysunek końcówką pędzla, karton naklejony na tekturę; 40,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: m. bogusz 69.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

blacha, żarówki, plastik, drut, pręty; 117 x 109 x 49 cm;
Żyrandol znajdował się w mieszkaniu Mariana Bogusza.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957

tempera, papier; 45 x 65 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "Mbogusz 57", na odwrocie: przekreślony napis: "podmalowana »Kraina«" "BOGUSZ MARIAN | Kompozycja - tempera 1957"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1963

technika własna, karton; 14,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: mb 63.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Żyrandol, l. 50/60. XX w.

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kręgi (recto/verso), ok. 1970 r.

olej, technika mieszana/płyta, 116 x 100 cm
na odwrociu naklejka wystawowa KMPiK "Ruch" Warszawa Galeria Współczesna z wypisanym artystą, tytułem: 'Kręgi' i datą wystawy: '18 III - 11 IV 1971' oraz nalepka z domu aukcyjnego Rempex

- Dom Aukcyjny Rempex
- Galeria Współczesna, Warszawa, 18.03-11.04.1971

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Przestrzeń IX, 1977

akryl, aluminium, werniks, 70 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: mbogusz
wystawiany:
Galeria "Awangarda", Wrocław 1977/78; "Galeria 72", Chełm VI-VII 1980; Marian Bogusz 1920 - 1980, wystawa monograficzna w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 1982 ( repr. str. 291, nr kat. 336)

BOGUSZ Marian (1920-1980)

STRUKTURY 27, 1960 r.

olej/ płótno, 100 x 66 cm
sygnowany: p.d.: mbogusz 60
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: BOGUSZ MARIAN | STRUKTURY 27 | 0,98 x 0.66 | olej | 1960 | mbogusz

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Dyptyk: B-IV, B-XII, 1977

akryl, aluminium; 80 x 60 cm
każda z części sygnowana na odwrocie l.g. "Marian Mogusz - Warszawa | "B-XII (B-IV na drugiej części) - alum + akril | 0.80 x 0.60-1977 mBogusz 77"

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja - Miasto, 1969

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Powitanie Libanu, 1961-1962

olej, płótno, 100 × 67 cm
sygnowany, zatytułowany i datowany na odwrocie "MBogusz 1961/62, Powitanie Libanu"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań
- kolekcja prywatna, Warszawa
Literatura:
- Marian Bogusz 1920-1980, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych, Poznań 1982, poz. kat. nr 122.
- Wystawa Malarstwa Mariana Bogusza, Galeria Krzywe Koło, Warszawa 06.1962

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kwiat dla poległych, 1974

akryl, płótno, 155×115 cm
sygnowany na odwrocie: "Bogusz Marian 1974"
na odwrocie nalepka Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa

Państwowe Muzeum na Majdanku, Lublin 1975
Marian Bogusz. Wystawa monograficzna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 1982

Literatura:
Marian Bogusz. Wystawa monograficzna, red. M. Dąbrowska, I. Moderska, Muzeum Narodowe, Poznań 1982, poz. kat. 266
B. Kowalska, Bogusz - artysta i animator, Pleszew 2007, il. na s. 142; poz. kat. 112., s. 241

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Płynność, 1959 r.

technika mieszana , olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'mbogusz 59'
opisany na odwrociu: '18/59 | mbogusz | wł. T. Rolke'

- kolekcja Tadeusza Rolke
- kolekcja prywatna, Paryż
- Marian Bogusz, malarstwo, grafika, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa 09.01-31.01.1967
- Przestrzeń i Wyraz, III Sympozjum Złotego Grona, Zielona Góra, wrzesień 1967
- Pologne 50 ans de peinture, Musée d'Art et d'Histoire, Genewa, 1959
- Galeria Sztuki Nowoczesnej Warszawa, lipiec 1959
- Pologne 50 ans de peinture, katalog wystawy, Musée d'Art et d'Histoire, Genewa 1959, s. 19 (il.)
- "Kamena" nr 4, 1-31.12.1959 (z tytyluem "Obraz")

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Wahadło, 1961

olej, płótno; 100 x 130 cm;
na odwrocie sygn., dat. i opis: BOGUSZ / MARIAN / 1961 / 100 X 1.30 / "WAHADŁO" / wł prof / Walicki

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1957 r.

tempera/papier, 45 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'mbogusz 57'

- "Malarstwo Mariana Bogusza", Muzeum Regionalne w Pleszewie, Pleszew 01-03.2008

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1962

olej/ceramika, wys.: 8 cm, śr.:29,5 cm
sygnowana i datowana p.d.: 'mbog 62'

BOGUSZ Marian (1920-1980)

Kompozycja, 1974

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:29 cm
sygnowany i datowany z tyłu: 'MBogusz |1974'

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 30

BOGUSZ Marian (1920-1980)

B-1, 1977 r.

akryl/blacha, 60 x 80 cm
opisany na odwrociu: 'MARIAN BOGUSZ | "B-1" - ALUMINIUM I AKRYL | 0.60 X 0,80 M 1977 | mBogusz'

liczba obiektów: 181