1 zł
2 600 000 zł

ELJASZ-RADZIKOWSKI Walery (1841-1905)

Pożegnanie spiskowca, 1899

Tusz, ołówek, karton; wym.: 19,0 x 14,5 cm; sygn. oł. l.d.: 16/5 1899 WE.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Góralka na koniu, 1904

Kwasoryt; wym. odbitki: 201 x 160 mm, planszy: 305 x 235 mm, sygn. l.d.: WRE; oł. w p.d.: Walery Eljasz Radzikowski i nr planszy (6). Drobne zanieczyszczenia papieru. Grafika z teki "Studja z Tatr", 1904.

PEJZAŻ Z KAPLICZKĄ, 1875

olej, płótno, 37 x 62 cm,
sygn. p.d. monogram EW/P... (nieczytelne) 1875

Historyczny kostium niemieckiego szlachcica z XV w.

akwarela, ołówek/papier, 19,5 x 6,5 cm
opisany u góry: `Costumes historiques | par Bonnard` u dołu: `Szlachcic niemiecki | z XV wieku.` oraz sygnowany l.d.: `WE`

Dama nadworna żona Ludwika II księcia w XIV Burbon

akwarela, ołówek/papier, 17 x 12,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: `Dama nadworna | żona Ludwika II księcia | w XIV Burbon | WE`

Scena rodzajowa z przysięgi Kościuszki, 1894 r.

akwarela, ołówek/papier, 24,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy)
opisany p.g.: `z akwarelli z Przysięgą Kościuszki` oraz sygnowany i datowany l.d.: `20/4 1894 | WE`

Historyczne stroje kardynalskie z XV w.

akwarela, ołówek/papier, 22 x 14 cm (w świetle oprawy)
opisany p.g.: `Costumes historiques | par Bonnard` opisany i synowany l.d.: `w. XV | Na konsylium w Lyonie | r. 1244 papież Innocenty IV dał kardynałom | kapelusze czerwone, a Bonifacy VIII | w r. 1300 dodał im płaszcze | szkarłatne | WE` oraz p.d.: `Papież Syxtus IV wiek XV`

Odpoczynek górala, 1873

akwaforta, papier; 10,5 x 16 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie u dołu: W. Eljasz oraz p. d.: 1873 / Tatry

Na przełęczy, 1884

akwaforta, papier; 16 x 10,5 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: WE 1884?

Maria Panna, 1766

miedzioryt, papier; 22 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie pod kompozycją: Joannes Benjamin Strachowski sculpcit Fratis(...) 1766

Spacer w parku, 1888

Akwarela, papier; wym.: 15 x 13,6 cm;
sygn. oł. p.d.: monogram wiązany WE / 1888 / 20/ 5.

Widok na Giewont, 1882 r.

olej/płótno, 33 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: `w Zakopanem | Walery Eljasz R. | 1882`

Panorama Tatr z Krzyżnego, 1877

Litografia barwna; wym.: 275 x 750 mm; sygn. ujęta w podpisie: Widok z Krzyżnego w tatrach / zdjęte z natury przez Walerego Eljasza / wydany nakładem Towarzystwa Tatrzańskiego do II tomu "Pamiętnika Tow.[arzystwa] Tatrz.[ańskiego]. Panorama ukazała się wraz z artykułem propagującym Krzyżne jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Litografiernia M. Salbego w Krakowie. Jedna z piękniejszych, wydanych drukiem panoram Tatr.

Pozew sądowy - Protazy, 1870

olej, płótno; 95 x 58 cm;
sygn. dat i opis l. d.: Walery Eliasz R. / w Krakowie / 1870

Baca, 1904

Kwasoryt; wym.: 213 x 160 mm, pl.: 320 x 230 mm; sygn. poniżej odb. pł. oł.: WE. Radzikowski, pł. p.d.: WRE.

Studium portretowe [Pejzaż tatrzański], koniec XIX wieku

Kwasoryt; wym.: 160 x 108 mm, pl.: 275 x 224 mm; sygn. oł. p.d.: W.E. Radzikowski.

Górski szlak, koniec XIX wieku

Kwasoryt; wym.: 160 x 108 mm, pl.: 325 x 270 mm; sygn. oł. p.d.: W. Eliasz Radzikowski.

Ziemianka, koniec XIX wieku

Kwasoryt; wym.: 150 x 178 mm, pl.: 232 x 257 mm; sygn. oł. p.d.: W.E. Radzikowski, pł. p.d.: Walery Eliasz.

Szałas, 1873

Kwasoryt; wym.: 108 x 160 mm, pl.: 215 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: W. Eliasz Radzikowski, pł. l.d.: Walery Eliasz Tatry 1873 WRE.

Dom na stoku, 1904

Kwasoryt; wym.: 210 x 160 mm, pl.: 292 x 235 mm; sygn. oł. d.: WERadzikowski, pł. p.d.: WRE. Grafika z teki akwafort "Studja (sic) z Tatr", 1904.

liczba obiektów: 127