1 zł
2 600 000 zł

MALINA Marian (1922-1985)

Taniec, l. 30. XX w.

Pastel, papier; wym.: 32 x 60 cm; nie sygn. Praca z okresu przedwojennej edukacji w Szkole Przemysłu Artystycznego w Sosnowcu.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALINA Marian (1922-1985)

Widok na Watykan od strony Tybru, 1958

Tusz, papier; wym.: 32 x 48 cm; l.g. tyt.: Rzym 9-II-58; praca naklejona na kartonowy podkład, w dolnej części kompozycji - ślady po podklejeniu.

MALINA Marian (1922-1985)

Motyw 2, 1966

Cellografia; wym.: 563 x 388 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 1966 r., l.d. tytuł.
Praca po konserwacji.
Lit.: Marian Malina, katalog wystawy w Muzeum Śląskim, Katowice 1990, poz. 171.

MALINA Marian (1922-1985)

Wzlot Ikara, 1971

Linoryt kolorowany; 548 x 486 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina.
Praca po konserwacji.
Lit.: Marian Malina, katalog wystawy w Muzeum Śląskim, Katowice 1990, poz. 205.

MALINA Marian (1922-1985)

Ptak spadający, 1976

Linoryt; wym.: 615 x 410 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 1976 R, l.d. nr 1/XXV oraz tytuł.
Lit.: Marian Malina, katalog wystawy w Muzeum Śląskim, Katowice 1990.

MALINA Marian (1922-1985)

Wnętrze pokoju, 1977

Linoryt; wym.: 425 x 610 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 1977 R.
Lit.: Marian Malina, katalog wystawy w Muzeum Śląskim, Katowice 1990, poz. 251.

MALINA Marian (1922-1985)

Motyw hutniczy, 1978

Cellografia; wym.: 500 x 610 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 1978 r., l.d. tytuł, śr.d.: cellografia.
Praca po konserwacji, należy do cyklu "Reminiscencje przemysłowe".
Lit.: Marian Malina, katalog wystawy w Muzeum Śląskim, Katowice 1990, poz. 256.

MALINA Marian (1922-1985)

Zestaw projektów znaków cechowych, 1938

Tempera, gwasz, papier;
wym.: 56 x 53 cm;
sygn. i opisane oł. p.d.: M. Malina / Gimnazjum Przemysłu Artystycznego / Sosnowiec 1938 r. Znaki cechowe: 1. Kuśnierstwo, 2. Zabawkarstwo, 3. Hafciarstwo, 4. Ciesielstwo, 5. Malarstwo, 6. Blacharstwo. Interesujący zestaw prac utrzymanych w poetyce Art. deco

MALINA Marian (1922-1985)

HUTA KATARZYNA, 1948

Odprysk, akwatinta, papier; 21,5 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: odprysk z akwatintą Huta Katarzyna MMalina 48 r

MALINA Marian (1922-1985)

PRZED KOPALNIĄ, 1950

Sepia, papier; 21 x 29,5 cm
Sygnowany p.g.: M Malina 1950 r.

MALINA Marian (1922-1985)

SIOSTRA EUGENIA, 1953

Akwarela, kredka, papier; 29 x 23 cm
Sygnowany d.: Siostra Eugenia M. Malina 1953r

MALINA Marian (1922-1985)

POPIERSIE CHŁOPCA

Gwasz, papier; 23 x 17 cm
Sygnowany p.g.: M.Malina

MALINA Marian (1922-1985)

POPIERSIE KOBIETY, 1950

Litografia, papier; 36 x 26,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: M. Malina

MALINA Marian (1922-1985)

LEKKOATLETA, 1952

Tusz, papier; 31,5 x 23,5 cm
Sygnowany p.d.: M. Malina 52 r

MALINA Marian (1922-1985)

RUCHLIWA ULICA

Tusz, papier; 25 x 33 cm

MALINA Marian (1922-1985)

PARA, 1948

Litografia, papier; 19 x 15 cm (kompozycja)
Sygnowany ołówkiem p.d.: M.Malina 1948r

MALINA Marian (1922-1985)

LUDZIE NA BRZEGU, 1949

Litografia, papier; 39 x 29 (arkusz)
Sygnowany ołówkiem p.d.: M. Malina 1949

MALINA Marian (1922-1985)

SIELANKA, 1948

Litografia, papier; 25 x 35 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem d.: Litografia M Malina 48r

MALINA Marian (1922-1985)

PRZY STOLE, 1948

Litografia barwna, papier; 30,5 x 21,5 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem p.d.: M.Malina 1948

MALINA Marian (1922-1985)

KOBIETA WE WZORZYSTEJ SUKNI, 1954

Litografia, papier; 31 x 20 cm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem d.: Litografia M. Malina 54r

liczba obiektów: 184