1 zł
2 600 000 zł

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Karta imieninowa - projekt, ok. 1950

drzeworyt barwny, papier; 17,8 x 13,2 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: E. Kuczyński

cena wywoławcza: Wykup abonament

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Toruń z Kępy Bazarowej, 1952

Akwaforta; wym.: 196 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński 52, l.d. tytuł. Praca oprawiona.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Motywy architektoniczne

Konwoluta prac: 1. Ratusz poznański, 1948; drzeworyt dwubarwny; wym.: 290 x 210 mm; sygn. oł. p.d. (na autorskim pp): E. Kuczyński. 2. Młyn, 1949; drzeworyt; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński. 3. Ruiny zamku w Bałakławie, 1952; drzeworyt; wym.: 150 x 100 mm; nie sygn., odbitka próbna, dwustronna. 4. Katedra w Reims; Drzeworyt; 141 x 198 cm (odcisk klocka); sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński. Lit.: "Edward Kuczyński: grafika, ilustracja, ekslibrisy". Toruń 1998.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Motywy leśne

Konwoluta 6 drzeworytów o tematyce leśno-przyrodniczej; wym. śr. ok.: 145 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński. Lit.: "Edward Kuczyński: grafika, ilustracja, ekslibrisy". Toruń 1998.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Poezje Mickiewicza, 1949-1955

Zestaw 4 niewielkich drzeworytów ilustrujących wybrane dzieła A. Mickiewicza; wym. ok.: 145 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński; jedna z kompozycji według rysunku J. Hoppena. Lit.: "Edward Kuczyński: grafika, ilustracja, ekslibrisy". Toruń 1998.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Tarcza i kaptur, 1948

Komplet 8 drzeworytów (odbitki na papierze kredowym i bibule) do książki Pii Górskiej, "Tarcza i kaptur. Powieść z XIII wieku" (Poznań 1948, "Albertinum" Księgarnia Św. Wojciecha, str. 206, [1]); 9 grafika (dwie zdublowane) o wym. śr.: 148 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński. Autorska nadbitki grafik przeznaczonych do książki. Lit.: "Edward Kuczyński: grafika, ilustracja, ekslibrisy". Toruń 1998.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Robinson Cruzoe, 1948

Zestaw 4 drzeworytów (także na bibule). 1. Robinson Cruzoe - odbitka elementu graficznego okładki (wydanie z 1948). (wym.: 120 x 110 mm; sygn. oł. p.d. (na autorskim pp): E. Kuczyński) 2. Rozbitek (wym.: 140 x 100 mm; sygn. oł. p.d.). 3. Chata (wym.: 110 x 100 mm). 4. Robinson niosący chrust (wym.: 150 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: E. Kuczyński. Lit.: "Edward Kuczyński: grafika, ilustracja, ekslibrisy". Toruń 1998.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Narciarze w Tatrach, 1949

Drzeworyt; wym.: 250 x 185 mm; nie sygn. Efektowna, rzadko spotykana praca. Lit.: "Edward Kuczyński: grafika, ilustracja, ekslibrisy". Toruń 1998.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Monogram maryjny

Klocek drzeworytniczy; wym.: 135 x 100 mm.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Monogram maryjny

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Pejzaż nadwiślański

akwaforta, papier, 20 x 27 cm

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Puszcza, 1933.

Drzeworyt, 15,3 x 11,5 cm [na arkuszu 22,5 x 17,8 cm]. Sygnowany pod klockiem ołówkiem l.d. "E. Kuczyński", p.d. "1933"
Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego. Uczeń J. Hoppena, F. Ruszczyca i B. Lenarta. Współzałożyciel Grupy Wileńskiej. Po wojnie w Toruniu na UMK.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

[Zbiór 26 ekslibrisów w drzeworycie z l. 1936-1958]

(Odbitki na ark. od 12x7 do 17x10,5 cm. Wszystkie ekslibrisy opisane na maszynie na odwrocie, jeden odręcznie ołówkiem. Zbiór zaw. znaki m.in. Filipa Trzaski, M.Żyndy, Paula Cazina, Włodzimierza Egiersdorffa, III Zakonu Franciszkańskiego w Wilnie. Stan bardzo dobry)

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Gdynia. Wybrzeże, 1947

Akwaforta, akwatinta barwna;
wym.: 237 x 322 mm;
sygn. i dat. oł. p.d. E. Kuczyński 47, l.d.: Gdynia-Wybrzeże.

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

23 klocki drzeworytnicze i 12 plakiet drzeworytów

z cyklu KSIźŻKA POLSKA OCALONA PRZED OKUPANTEM 1939-1945, 9,6 x 6,7 cm, sygnowane.
Niezwykła rzadkość antykwaryczna!

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Leśniczówka

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta barwna
21.6x29.7

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Gdynia-Wybrzeże

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta barwna
23.8x33

KUCZYŃSKI Edward (1905-1958)

Katedra w Reims

drzeworyt, papier, 14,1 x 19,8 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: Edward Kuczyński 1947. (ołówkiem);

liczba obiektów: 45