1 zł
2 600 000 zł

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

cena wywoławcza: Wykup abonament

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Kobieta z kurą, 1937 r.

olej/deska, 49 x 39 cm
sygnowany p.d.: `Sylw. Saski | 1937`

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Portret kobiety, 1930

olej, płótno;
52 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sylw. Saski / 1930

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

olej, płótno, 27,5 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: SS (monogram wiązany)

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Pejzaż, ok. 1935

olej, płótno; 47 x 96 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Śmiejąca się krakowianka

Olej, płótno, 87 x 67 cm,
sygn. l.d.: Sylw. Saski 1928

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Wróżba

olej, płyta; 75 x 102,5 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Głowa dziewczyny - Wieśniaczka

olej, płótno; 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Sylw. Saski;
na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie, ul. św. Jana, z datą przyjęcia 1941 r. i tytułem obrazu: Głowa dziewczyny (wieśniaczka), numerem: 12080

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

W góralskiej izbie - modlitwa dziecka

olej/płyta, 58 x 83 cm
sygnowany l.d.: `Sylw. Saski`

Estymacja 8 000 - 10 000 zł

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

olej, płótno; 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Sylw. Saski
Na odwrocie nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie, ul. św. Jana, z datą przyjęcia 1941 r. i tytułem obrazu: Głowa dziewczyny (wieśniaczka), numerem: 12080

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Tkaczka

sygn. p.d.
olej, pilśnia
64.8x97.5

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

MATKA I CÓRKA, 1928

olej na płótnie,
100 x 76 cm,
sygnowany l.d. "Sylw Saski /1928"
Uczeń Jana Matejki, monachijczyk (w l. 1891-1892 w pracowni Ottona Seitza). Malował portrety, sceny rodzajowe, zwłaszcza z Tatr i życia górali podhalańskich. Prace m.in. w krakowskim Muzeum Narodowym.

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

DZIEWCZYNA Z BRONOWIC, 1928 R.

olej/płótno,
51 x 37 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Sylw. Saski | 1928`

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

PEJZAŻ GÓRSKI Z SZAŁASEM

Olej, płyta;
34 x 59 cm
Sygnowany l.d.: Sylw. Saski

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

GŁOWA DZIEWCZYNY, OK. 1941 R.

olej/płótno, 45 x 35 cm
sygnowany l. d.: `Sylw. Saski`
ODWROCIE: papierowa naklejka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1941 r. z tytułem autorskim

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Polna droga w wędrowcem

olej, płyta, 52 x 23,3 cm;
sygn. p. d.: Sylw Saski

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Portret kobiety

olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. l. g.: Sylw. Saski

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Czytając list

olej, płótno
128 x 100 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sylw. Saski

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

Tatry

olej, płyta pilśniowa,
34,5 x 59 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski

SASKI Sylweriusz (1863-1954)

PORTRET MŁODEJ GÓRALKI, 1923

Olej, płótno; 44 x 34 cm
Sygnowany l. g.: Sylw. Saski | 1923
Na krosnach pieczęć: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW UL. BASZTOWA 11

liczba obiektów: 46