1 zł
2 600 000 zł

ŁOPIEŃSKI Ignacy (1865 Warszawa - 1941 Warszawa)

Shylock i Jessyka, lata 80. XIX wieku

Akwaforta wg zaginionego dziś obrazu M. Gottlieba (z okresu studiów w Monachium); wym. komp.: 457 x 350 mm (plansza: 700 x 550 mm); praca ze zbiorów rodziny Łopieńskiego (na odwrocie pieczątka potwierdzająca pochodzenie ze spuścizny po artyście); zamięcia bocznych marginesów; plama w p.d.r. planszy (bez szkody dla kompozycji). Rzadka praca, stan przedliterowy.

cena wywoławcza: Wykup abonament

ZIMOWA NOC - WILK SAMOTNIK, 1893

wg Alfreda Wierusza Kowalskiego
akwaforta, akwatinta na papierze,
14,5 x 25 cm na arkuszu 24 x 34,5 cm,
sygnowana na płycie p.d. "A. Wierusz Kowalski",
pod płytą l.d. "A. WIERUSZ KOWALSKI PXT.",
p.d. "IGN. ŁOPIEŃSKI SCT".

Marszałek Józef Piłsudski, lata 30.

Akwaforta; wym. komp.: 598 x 495 mm; nie sygn.; stan przedliterowy. Na odwrocie pieczątka potwierdzająca pochodzenie ze spuścizny I. Łopieńskiego. Rzadkie.

Wyjście żaków z Krakowa w roku 1549, 1893

Akwaforta; wym.: 405 x 685 mm; sygn. płyty l.d.: J. Matejko pinx., p.d.: I. Łopieński aqv. Odbitka według obrazu Jana Matejki, bez napisów tytułowych. Grafika była premią TZSP w Warszawie na rok 1898. Stan zachowania: po lewej ślady złożenia arkusza, niewielkie brązowe plamki na marginesach, z lewej pęknięcie planszy dochodzące do odbicia płyty. Lit.: K. Sroczyńska, "Matejko. Obrazy olejne", Warszawa 1993, s. 268.

Shylock i Jessyka, lata 80. XIX w.

Akwaforta wg zaginionego dziś obrazu M. Gottlieba (z okresu studiów w Monachium); wym. komp.: 457 x 350 mm (pl.: 700 x 550 mm); praca ze zbiorów rodziny Łopieńskiego. Rzadka praca, stan przedliterowy.

Akwaforta wg zaginionego dziś obrazu M. Gottlieba (z okresu studiów w Monachium);
wym. komp.: 457 x 350 mm (plansza: 700 x 550 mm);

Wiejski dom, 1935

Suchoryt
wym. komp.: 130 x 177 mm (plansza 190 x 320 mm)
p.d. dedykacja oł. I. Łopieńskiego dla prof. J. Mehoffera, datowana w Warszawie, 7 VI 1935.

Autoportret Jana Matejki, 1897

Akwaforta; wym. komp.: 342 x 260 cm
sygn. l. d.: J. MATEJKO pxt, p.d.: IGN. ŁOPIEŃSKI sct; odbitka próbna, bez opisów pod kompozycją (na właściwym nakładzie umieszczano dodatkowo tytuł i notę edytorską: Gesellschaft für vervielfältigende Kunst, Wien).

Na polowaniu

Julian FAŁAT (1853-1929) - według
akwaforta, papier,
16,5 x 32,5 cm (odcisk płyty);
opisany na płycie p. d.: JULIAN FAŁAT PXT ,
l. d.: JGN. ŁOPIEŃSKI SCT

Zimowa noc - Wilk samotnik, 1893 r.

(wg A. Wierusza -Kowalskiego )
akwaforta, akwatinta/papier, 24 x 34,5 cm
sygnowany na płycie p. d.: `IGN. ŁOPIEŃSKI SCT, l.d.: A. WIERUSZ-KOWALSKI PXT`, opis typograficzny: Druck & Verlag der Gesellshaft f. vervielf. Kunst in Wien.

Estymacja: 500 - 800 zł

WYROK NA MATEJKĘ WG JANA MATEJKI, 1900

Akwaforta, papier; 47 x 38,5 cm
Sygnowana pod ryciną: J. MATEJKO PINX | ODBIJAŁ I.ŁOPIEŃSKI WARSZAWA | I.ŁOPIEŃSKI SC.

Wyjście żaków z Krakowa w roku 1549

Akwaforta wg obrazu Jana Matejki;
wym.: 405 x 685 mm;
sygn. pł. l.d. J. Matejko pinx., p.d.:. Łopieński aqv. Odbitka stanowa, bez napisów tytułowych, jedynie z adnotacją (cyrylicą) o zgodzie carskiej cenzury na publikację. Grafika była premią TZSP w Warszawie na rok 1898. Stan zachowania: po lewej ślady złożenia arkusza, niewielkie brązowe plamki na marginesach, z lewej pęknięcie planszy dochodzące do odbicia płyty.

KOBIETA W CHUSTCE

Akwaforta;
27 x 23 cm (odcisk płyty)
Sygnowany p.d.: Ign. Łopieński

wg Alfreda WIERUSZA-KOWALSKIEGO (1849-1915)

"WILK"
akwaforta,
21,5 x 31,5 cm,
sygnowana na płycie, "IGN. ŁOPIEŃSKI SCT." i "A. WIERUSZ-KOWALSKI PXT."

Zimowa noc - Wilk samotnik, 1893

Akwaforta, akwatinta (wg A. Wierusza-Kowalskiego);
wym.: 213 x 312 mm;
sygn. na pł. p.d.: IGN. ŁOPIEŃSKI SCT, l.d.: A. WIERUSZ-KOWALSKI PXT; opis typograficzny: Druck & Verlag der Gesellshaft f. vervielf. Kunst in Wien.

BITWA POD WARNĄ wg Jana Matejki, 1896

Akwaforta;
32,5 x 50,5 cm
U dołu po lewej napis: MAL. J. MATEJKO, po prawej: RYT. I. ŁOPIEŃSKI, poniżej: BITWA POD WARNĄ | Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie członkom swym za rok: 1896 | DRUK: WETTROTH`A
Akwaforta wymieniana i reprodukowana w tygodniku „Wędrowiec”, nr 14, R. 25, 1897 s. 264 (reprodukcja na całej stronie).

Portret gen. Jana Weyssenhoffa, przed 1904

Akwaforta;
wym.: 278 x 198 mm;
sygn. pł. p.d.: I. Łopieński sc.,

wg Juliana FAŁATA

NA POLOWANIU
akwaforta 12 x 27,5 cm,
sygnowana na płycie "Ign.Łopieński sct." i "Julian Fałat pint".

liczba obiektów: 60