SZAPOCZNIKOW Alina (1926-1973)
cena wywoławcza: Wykup abonament
monotypia, rysunek, tusz, papier, 11 x 7,2 cm; sygn. p.d. w kółku: AS
piórko, tusz, papier żeberkowany z filigranem "Arches Ecoles Ingres" / ink on laid paper watermarked "Arches Ecoles Ingres", 63 x 48 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: A.S. (w owalu, flamastrem); na odwrocie ołówkiem w p.d.: 40, KW. 204/74, MS. SN. Rys./D/597, IRSA 2004/618, katalog Jola Gola poz. 575
monotypia, papier,
21 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: A.S. / 60 (ołówkiem); oraz l.d. nr: 69
KOMPOZYCJA CZERWONO-CZARNA, 1960
technika własna,
21,1 x 21,2 cm,
sygnowana oł. p.d. "A.S / 60", l.d. nr "102"; na lewym brzegu przedarcie
monotypia, papier, 21 x 21 cm (całość).;
sygn. i dat. p.d.: A.S. / 60 (ołówkiem);
l.d. nr: 56
poliester barwiony, metal,
2,5 x 5,5 x 4 cm
monotypia, papier,
20,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: A.S. / 60
monotypia, papier, 21,1 x 21,2
sygn. ołówkiem p.d.: A.S 60; l. d. ołówkiem: 105
Tusz na papierze żeberkowym z filigranem "Arches Ecole Ingres"
63 x 48 cm
Sygnowany p.d. flamastrem - "AS" (w kole)
Na odwrocie p.d. ołówkiem - 30, KW. 194/74
MS.SN Rys./D/588; IRSA 2004/616 194/74
monotypia, papier,
20,5 x 20 cm (w świetle passepartout);
sygn. ołówkiem p.d.: A.S. / 60, w l.d.: 82
Brąz,
wys. 24 cm
Sygnatury na odwrocie: AS (w kole); PS (w kole); AS 2/5;
Znak odlewni: LMF (w otoku)
Pochodzenie - rodzina artystki
Literatura - J. Gola, Katalog rzeźb Aliny Szapocznikow, Kraków 2001, poz. kat. 402, s. 171.
KROCZĄCE USTA (BOUCHE EN MARCHE) 1966 r.
Brąz,
wys. 20 cm
Sygnatury AS, PS (w ósemce) 1/5
Znak odlewni: LMF (w otoku)
Literatura - J. Gola, Katalog rzeźb Aliny Szapocznikow, Kraków 2001, poz. kat. 324.1, s. 141.
Tusz na papierze 35 x 26 cm
Sygnowany p.d - "a.S/63" (w kole)
(BOUCHE EN MARCHE) Od 1966 r.
Poliester, wys. 53 cm
poliestrowych oraz w brązie.
RZEŹBA - WAZON W KSZTAŁCIE PIERSI
Przełom lat 50. i 60. XX w.
Terakota, malowana na czarno, wys. 25,5 cm
Sygnowany na podstawie: `a S"
Pochodzenie - kolekcja prywatna, Warszawa
monotypia, akwarela, papier, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: A. S. /60
sygn. i dat. p. d.: AS 60