b0nano 3.2"rootlegacy.artinfo.plactions/cron.class.php artinfo.pl - Portal rynku sztuki
1 zł
2 600 000 zł

CZERMAŃSKI Zdzisław (1900-1970)

PIĄTKA GENTLEMANÓW

Tusz, piórko, akwarela, 21 x 19 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: Czermański

cena wywoławcza: Wykup abonament

Józef Piłsudski z teki Marszałek Piłsudski w 13 karykaturach, Paryż, 1931 r.

litografia barwna, 36 x 28 cm, sygn. l.d.: Czermański

Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935 r.

teka 13 plansz przedstawiających Marszałka
w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, 49 x 34 cm,
wydawnicza teka kartonowa, plansze sygnowane na płycie, niektóre datowane "35", recenzja i autograf Śmigłego Rydza na oddzielnej planszy, spis prac z tytułami, teka wykonana w Zakładach Introligatorskich Bolesława Zjawińskiego w Warszawie.
Stan zachowania: naderwania i zagięcia teki, stan plansz idealny.

PIĄTKA GENTLEMANÓW

Sygnowany p.d.: Czermański

*droit de suite

JÓZEF PIŁSUDSKI NA SYBERII, 1936

Wyd. Główna Księgarnia wojskowa
9 plansz, w tym dwie dwukrotnie, druk barwny, 33 x 24 cm, na kartonach 41 x 30 cm, obwoluta
Brak 3 plansz

Józef Piłsudski w Paryżu, 1935 r.

litografia, papier, 46 x 31 cm w świetle ramy, sygn. l.d.: Czermański, Z teki "Józef Piłsudski"

Jak prawica przedstawia rządy Marszałka Piłsudskiego

litografia, papier, 36 x 28,5 cm

MARTWA NATURA - OWOCE i WARZYWA, l. 40-te XX w.

akwarela, 43 x 58 cm,
sygnowana l.d. "Czermański".
Prace malarskie Zdzisława Czermańskiego są rzadkością na rynku antykwarycznym.

Zbiór 76 erotyków

53 prace - tusz, akwarela, ołówek, papier,
ok. 37 x 30 cm - część prac dwustronna,
okrągły tłok z napisem w otoku: STRATHMORE USE EITHER SIDE oraz gałązką ostu pośrodku; 1 praca - tusz, akwarela, ołówek, papier, 29 x 21,5 cm; 3 szkice - ołówek, papier, 30,5 x 23 cm (2 szt.)
oraz 36 x 29 cm (1 szt.); 19 prac - tusz lub ołówek, zróżnicowany format ok. 54 x 42 cm; część prac
z odręcznymi adnotacjami;
stan zachowania: część twarzy przedstawionych postaci wytartych przez wdowę po artyście, zagięcia, naddarcia części arkuszy.

Zbiór 76 erotyków

53 prace - tusz, akwarela, ołówek, papier, ok. 37 x 30 cm
- część prac dwustronna, okrągły tłok z napisem w otoku: STRATHMORE USE EITHER
SIDE oraz gałązką ostu pośrodku; 1 praca - tusz, akwarela, ołówek, papier, 29 x 21,5 cm; 3 szkice - ołówek, papier, 30,5 x 23 cm (2 szt.) oraz 36 x 29 cm (1 szt.); 19 prac - tusz lub ołówek, zróżnicowany format ok. 54 x 42 cm; część prac z odręcznymi adnotacjami;
Prace autorstwa Zdzisława Czermańskiego, przekazane przez wdowę po artyście w podzięce za opiekę Dyrektorowi Instytutu Polskiego w Nowym Jorku p. Ciskowi, od którego kolekcja została nabyta przez oferenta niniejszego zbioru.

teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, 49 x 34 cm, wydawnicza teka kartonowa, plansze sygnowane na płycie, niektóre datowane "35", recenzja i autograf Śmigłego Rydza na oddzielnej planszy, spis prac z tytułami, teka wykonana w Zakładach Introligatorskich
Bolesława Zjawińskiego w Warszawie.

Lit.: Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 181

Dollar party

akwarela, tusz, ołówek, karton, 73 x 58 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Czermański
Na odwrocie napisy: - l.g.: Z. CZERMAŃSKI; - p.g.: 634 [w kółku] A144/18; - u dołu: May 27 | 180

DOLAR PARTY

akwarela, tusz, ołówek, karton
73,3 x 57,8 cm
sygn. l.d.: Czermański

Józef Piłsudski na Syberji - teka z 12 planszami

offset wg litografii barwnych, papier; 33 x 24 cm (wymiary jednej pracy);
każda plansza naklejona na karton 41 x 31 cm;
we wspólnej obwolucie z tytułem, autorem i spisem prac

Macierzyństwo

tusz lawowany/papier, 36,5 x 30,5 cm
sygnowany l.d.: 'Czermański'

Karykatura płk. Zdzisława Latawca

sygn. l.d.
kredka, papier
31.5x41 (w świetle passe-partout)

PODPUŁKOWNIK ZDZISŁAW LATAWIEC, 1932 - 1936

Kredki, papier; 32 x 42 cm
Sygnowany l.d.: Czerm...

Nowojorska ulica

akwarela/papier, 53 x 43 cm
sygnowany p.d.: `Czermański | New York`

Józef Piłsudski w 13 planszach

teka zawierająca 11 rycin + 2 uzupełnione oraz kartę tytułową, spis plansz (uzupełniony) i planszę z faksymile
recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego;
prace sygnowane: Czermański, część datowana 35, Warszawa, Wydawnictwo J. Przeworskiego, 1935

JÓZEF PIŁSUDSKI W 13 PLANSZACH

Warszawa 1935. Wydawnictwo J. Przeworskiego, wydanie drugie
12 plansz (brak jednej), litografia, papier, 47,2 x 33 cm
Sygnowane. l. d.: Czermański.(na niektórych widnieje data 35)
Plansza z faksymilem recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego
Oprawa: teka kartonowa z zaplamieniami, zagnieceniami, zadarciami

liczba obiektów: 70