ROGALSKI Gustaw jr (1887 Tarnopol - 1939 Kraków-Przegorzały)
Proces Gorgonowej - karykatura, 1933
litografia, papier,
34,3 x 26,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i opisany na passe-partout:
Autolitografia z procesu R. Gorgonowej Gustaw Rogalski / 1933
cena wywoławcza: Wykup abonament
KARYKATURY Z TEKI ALBUM KARYKATUR MARSZAŁKA
JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA PAMIĄTKĘ X-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ, 1914-1928
Litografia offsetowa; 35,5 x 27 cm
Sygnowany p.d.: A: Gustaw Rogalski | 926; B: rys. GUSTAW ROGALSKI | 1927
B) JÓZEF PIŁSUDSKI, 1927
Litografia offsetowa;
35,5 x 27 cm
A) JÓZEF PIŁSUDSKI I STANISŁAW WOJCIECHOWSKI, 1926
sygn. dat. na kamień p.d.
litografia offsetowa
33.5x24, 28x26
Akwarela, tusz, papier;
wymiary ok. 34,5 x 27,5 cm
Sygnowane p.d.
Cena każdej karykatury: 500 zł
Gwasz, papier;
41,5 x 32 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Gustaw | Rogalski | 1934
KARYKATURA MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, 1927
odbitka offsetowa,
34,6 x 27 cm,
sygnowana p.g. "Rys. Gustaw Rogalski / 927"
Album karykatur Marszałka J.Piłsudskiego
na pamiątkę X-lecia niepodległośći Rz. Posp. Polskiej 1914 - 1928
10 plansz, offset barwny, ok. 41,5 x 31,5 cm;
(dodatkowo 9 plansz nb ze słowem wstępnymoraz reklamami);
Kraków zakł. graf. Leopolda Nowaka, druk. Gronusia i Orłowskiego