1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

FRAGMENT PROJEKTU WITRAŻA - Psalm o Miłosierdziu Bożym, ok. 1890

Gwasz na papierze 30 x 65 cm (w świetle passe-partout)
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepki wystawowe (galeryjne)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Po balu

akwaforta, wym.: 235 x 315 mm
Lit.: Katalog wystawy: Grafika z Krakowskiej ASP, Kraków 1986, reprod.

Portret młodej kobiety

węgiel, papier, 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygn.p.d.: Józef Mehoffer

PORTRET MARII KOCZURÓWNEJ, przed 1935 r.

Akwarela, papier naklejony na płótno; 103 x 62,5 cm
Sygn. p.d.: Józef Mehoffer

Kwiaty

olej, tektura, 70 x 101 cm; sygn. l.g.: Józef Mehoffer

Wnętrze kościoła

ołówek, papier, 63 x 36,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: Józef Mehoffer/ r. 1934.
napis na odwrocie: Fragment de decoration/ Eglise de Turek

Przed szkołą

olej, płótno,
51 x 67 cm

Scena symboliczna

autolitografia,
wymiary komp.: 350 x 240 mm,
sygn. oł.: Józef Mehoffer.

Scena antyczna

litografia, wym.: 38 x 26 cm
sygn. d.: "dniu 16 czerwca 1944 roku Józef Mehoffer"

Portret Adama Mickiewicza

olej, płótno, wym.: 53,5 x 42 cm
Na odwrocie napis: "W setną rocznicę urodzin wieszcza Adama"
niesygn.

Projekt fragmentu boazerii z brązami

sygnowany l.d.
ołówek, papier
34.5x45 (w świetle passe-partout )

Portret Amelii Janowej Hoplińskiej

olej, płótno, 53 x 42,5 cm;
sygn. p.g.: Józef Mehoffer/ Janowi Hoplińskiemu/ z przyjaznymi wyrazami/ ofiarował na odwrocie: nalepka z wystawy monograficznej artysty

Portret młodej kobiety - Lila Krajówna

akwarela na podrysowaniu ołówkie, karton na płótnie, 69 x 46,5 cm;
sygn. l.d.: Józef Mehoffer/ ofiarował Pannie Lili Krajównie/ na pamiątkę miłej znajomości z Nią/ i Jej rodzicami/ w r. 1944.

Portret Karola Stryjeńskiego (1914)

sygn. p.d.dat. l.d.
pastel, papier
55.5x38.5

PORTRET KOBIETY, 1940 r.

Ołówek, papier; 29 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. l.d.: Józef Mehoffer | Asch 1940 r.

ŚW. SALOMEA

Akwarela, ołówek, karton; 85 x 60 cm
Na środku, przy górnej krawędzi napis ołówkiem: Św.[!] Salomea

"Młodość sztuki", (po 1911 r.)

akwatinta, nie sygnowana
Replika studium akwarelowego do witraża dla Kirscha we Fryburgu
wym.: 23 x 15,5 cm

"Jesienne niebo"

olej, sklejka, wym.: 24 x 35 cm
sygn. l.d.: Józef Mehoffer
Na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie

Prosto przed siebie z cyklu "Tancerka" - Guerrero (VI)

miękki werniks, papier, 17,5 x 11,5 cm (w świetle oprawy), sygn. p.d.: Józef Mehoffer
por.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Muzeum Narodowe w Krakowie XI - XII 1964, Kraków 1964, poz. kat. 429, il. 28

Portret aktora

ołówek, papier, 19 x 12 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.: Cromwellowi / Józef Mehoffer.

liczba obiektów: 431