1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Bez tytułu - praca dwustronna, 1981 r.

technika własna, stemple, tusz kolorowy/papier, 23 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'E Dwurnik 81'
na odwrociu kompozycja figuralna "Contart 77" druk/papier

cena wywoławcza: Wykup abonament

OBRAZ NR 55, 2002

olej, płótno, 146 x 114 cm
op. na odwrocie: 2002/ E. DWURNIK/ OBRAZ NR 55/ XXV - 55/ 2754

MAŁY RYNEK W KRAKOWIE, 1968

flamaster, papier, 33,5 x 39,5 cm
sygn. i dat. p.g.: E. Dwurnik 68.
oraz pieczęć autorska z numerem 2719

BUDAPESZT, 2011

olej, płótno, 150 x 210 cm
sygn. p.d.: E. Dwurnik 2011
op. na odwrocie: NB: IX - 1570 - 4404 2011 E. DWURNIK>>BUDAPESZT<

Niech żyje wojna, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1992 | E. DWURNIK', opisany u dołu: 'NIECH ŻYJE WOJNA!'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. DWURNIK 1992 | 35 XIX 1776 | NIECH ŻYJE WOJNA'

Paryż, 1997 r.

olej/płótno, 150 x 200 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'PARYŻ. E.DWURNIK 97'
opisany na odwrociu: 'PARYŻ. E.D. 1997| E.DWURNIK | IX 1986 | 2397'

Pułtusk, 1990 r.

olej/płótno, 147 x 115 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. Dwurnik 1990', opisany l.d.: 'PUŁTUSK'
opisany na odwrociu: 'IV | 1990 | E. DWURNIK | PUŁTUSK | NR: IX. 454. 1445'

Dwurnik - Nikifor, 2015 r.

akwarela, tempera/karton, 26 x 18 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'E.DWURNIK | 2015'
na odwrociu sygnowany ołówkiem: 'E. DWURNIK', pieczęcie autorskie oraz certyfikat autentyczności

Mińsk Mazowiecki, 2010 r.

gwasz/papier, 46 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2010 | E. DWURNIK', opisany l.d.: 'MIŃSK MAZOWIECKI'
na odwrociu opisany: '"MIŃSK MAZOWIE | -CKI' oraz stempel

Czerwone tulipany (2016)

sygn. p.d.dat. śr.d.
akryl, płótno
30x30 cm

Warszawa (2016)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
29.5x40 cm

Niebieskie oko, 2015 r.

olej, płótno, 13 x 18 cm,
sygn. i dat. nd.: 2015 E.DWURNIK, na odwrociu: E.DWURNIK/2015

Plac Zamkowy w Warszawie, 2015

olej, płótno; 81 x 65 cm
sygn. p. d.: 2015/ E. DWURNIK
na odwrocie napis autorski: 2015/ E. DWURNIK/ "PL. ZAMKOWY"/ XI-764-5297

Olsztyn, 2016 r.

akryl, płótno, 73 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: 2016/E. DWURNIK oraz opisany na odwrocie: 2016/E. DWURNIK/"OLSZTYN"/NR: IX - 2097 -/- 5759

Zgierz, 2014 r.

olej/płótno, 33 x 23,5 cm
sygnowany i opisany ś.d.: 'ZGIERZ | E. DWURNIK', datowany l.d.: '2014'
opisany na odwrociu: '2014 | E. DWURNIK | "ZGIERZ" | NR: IX - 1844 - | - 5140'

Otwock, 2014 r.

olej/płótno, 33 x 23,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E. DWURNIK | 2014', opisany p.d.: 'OTWOCK'
opisany na odwrociu: '2014 | E. DWURNIK | "OTWOCK" | NR: IX - 1842 - | 5138'

Białystok, 1999 r.

olej/płótno, 153 x 210 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'WRZESIEŃ | 1999 | BIAŁYSTOK | E.DWURNIK'
opisany na odwrociu: '1999 wrzesień, E.Dwurnik, "Białystok", IX-962-2544'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 962, nr 2544

Obraz nr 32, 2000 r.

technika własna/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' XXV 2000 | E. DWURNIK | OBRAZ NR: 32 | 2646'
opisany na odwrociu, na blejtramie: '150x150 XXV - 32 - 2646 22.X.2000'

- Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy "Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy", 8.09-7.10.2001, Cykl IX, poz. 32, nr 2646

Ustka, 2016 r.

akryl/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2016 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: '2016 | E.DWURNIK | "USTKA" | NR: IX - 2083 - | - 5742'

KOŚCIÓŁ ROMAŃSKI, 1974

akryl, olej, płótno
146 x 114 cm
sygn. p.d.: 1974 | DWURNIK
l.g.: 124.; p.g.: >>Kościół romański<<
na odwrocie na płótnie sygnatura: E. DWURNIK | 1974 r. | IV [w kółku] NR: 124.

na odwrocie na płótnie nalepki:
- 1. 9. XII 1974 r.| IV [w kółku] Chmury | Kościół romański | 146 x 114. | akryl, olej, płótno | NR: 124.
- 2. STUDIO | TEATR | GALERIA | pokaz | 16. XII 74 | 15 I 75;
- 3. "Polska Sztuka Młodych" | 27. 07 - 1. 08. 1977 r. | Ośrodek Kultury Polskiej | BUDAPESZT | (dni przyjaźni);
- 4. BWA, Łódź | Pokaz 1 - 17 czerwiec 1978 r.

Obraz wystawiany i opisany:
- Układ przestrzenny Dwurnik Kalina, Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, XII 1974 - I 1975, plakat, bez kat.;
- Polska Sztuka Młodych, Ośrodek Kultury Polskiej, Budapeszt 27 VII - 1 VIII 1977;
- Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, wyd. Osman Djajadisastra, Agra-Art, Warszawa 2011, poz. 124, s. 228, il. barwna s. 229.

liczba obiektów: 1062