1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Święty, lata 60.

Akwarela, ołówek, karton; wym.: 32 x 23 cm; sygn. p.d.: J.N. Na odwrocie szkic kopuły cerkiewnej i zarys konstrukcyjny ikonostasu. (il. str. 36)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ikonostas, lata 60.

Akwarela, ołówek, karton; wym.: 32,2 x 22,2 cm; sygn. p.d.: J. Nowosielski. Na odwrocie szkic wnętrza cerkwi i monogram JN.

Martwa natura, 1947 r.

olej, płótno, 37,5 x 69,5 cm
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI
na odwrocie olejny szkic malarski

Wystawiany i reprodukowany: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich [katalog wystawy] Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 71, s. 45

Kompozycja, 1962 r.

olej, deska, 18,5 x 57,5 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1962

Wystawiany i reprodukowany: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich [katalog wystawy] Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 350, s. 225

Twarz, 1984 r. / 1998 r.

serigrafia, papier, 70 x 50 cm, odbitka 18 z 40
sygn. l.g.: Jerzy Nowosielski 84/98 18/40
odbitka 18 z 40

Akt siedzący, 1958

olej, płótno,
64,5 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1958

PŁYWACZKA, 1997

serigrafia barwna, papier, 84.5 x 62 cm w świele passe-partout
sygn.l.d. 42 / 60, p.d. Jerzy Nowosielski 1997

Wspomnienie z Egiptu, 1990

olej, płótno, 35 x 45 cm
sygn.na odwrocie: WSPOMNIENIE/Z/EGIPTU/1990/JERZY NOWOSIELSKI

Biały kościół, 1948

technika mieszana/tektura; 32,5 x 23 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.;
na odwrocie napis ołówkiem: J. Nowosielski 48

Projekt scenografii - Kotka na gorącym blaszanym dachu

gwasz, ołówek, papier; 18,5 x 26,5 cm w św. p-p;
sygn. p. d.: J.N.

Wnętrze

ołówek, kredka, papier; 32 x 21 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J.N.

Akt, 1999

serigrafia, papier; 88,3 x 67,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy NOWOSIELSKI 1999 r.;
oznaczenie p. d.: 23 / 60

Murzynka na plaży, 1994 r.

olej/płótno, 100 x 89 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: `JERZY NOWOSIELSKI 1994` oraz `P14`

- prezent od artysty, 1994
- kolekcja prywatna, Kraków

Wnętrze z kobietami (Za kulisami), 1977 r.

olej/płótno, 73 x 59,5 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: `Jerzy Nowosielski 1977`
na blejtramie opisany: `Jerzy Nowosielski - "Za kulisami", 1977, pł. olej 73 x 59,5`

- Wystawa indywidualna, Desa, Galeria Kramy Dominikańskie, Kraków, XI.1977

Martwa natura, 1942 r.

olej/sklejka, 32 x 40 x 5 cm

Cerkiew, 1980 r.

tempera/papier, 20 x 24 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Nowosielski 1980`

Praca dwustronna: Scena rodzajowa, na odwrociu - Portret kobiety

tusz, ołówek/papier, 27,5 x 41,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.śr.: `J.N.`
rysunek na odwrociu: tusz/papier, 19 x 16 cm (w świetle passe-partout)

ołówek/papier, 12,5 x 17,5 cm

Cerkiew, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 91,6 x 70 cm
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.` oraz l.d.: `e/a` (edycja autorska)

Nawiedzenie

ołówek/papier, 57,4 x 41,7 cm
sygnowany p.d.: `J.N.`

liczba obiektów: 1183