1 zł
2 600 000 zł

SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Pejzaż górski

olej, deska, wym.: 14,5 x 23,5 cm
sygn.: l.d.: Skoczylas 1905

cena wywoławcza: Wykup abonament

Widok na zamek i farę w Kazimierzu Dolnym

akwarela, papier wym.: 35 x 49,3 cm
sygn. p.d.: W Skoczylas

Baca, ok. 1915

drzeworyt,
250 x 158 mm,
sygn. oł. p.d.: W. SkoczylasLit.: M. Grońska, Władysław Skoczylas, Ossolineum 1966 r., tabl. 7; I. Kossowska, Narodziny Polskiej Grafiki ..., il. 268

Portret starego górala

sygnowany p.d.
akwaforta
30.1x23.7

Kazimierz nad Wisłą

drzeworyt, 23 x 34 cm
sygn. ołówkiem, p.d.: "W.Skoczylas"

Szopka góralska, ok. 1910

akwarela, ołówek, papier,
71 x 102 cm
sygnowany l.d.: W. Skoczylas

Praczki

drzeworyt, wym.: 230 x 322 mm,
sygn. oł. p.d., tyt. śr. d.

Leda 1923

drzeworyt, wym.: 160 x 205 mm,
sygn. oł. p.d.

Przy studni 1936

drzeworyt, wym.: 205 x 180 mm,
sygn oł. p.d.

Morskie Oko 1913

akwatinta, miękki werniks, wym.: 440 x 400 mm,
sygn. i dat. oł. p.d., oryginalna oprawa.

Św. Sebastian 1915

drzeworyt, 180 x 128 mm,
sygn. oł. p.d.

Zbójnik

drzeworyt, papier, 22 x 15,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: WSkoczylas

Kazimierz

drzeworyt na sklejce, 23 x 28 cm
sygn. na klocku p.d.: "W.Skoczylas"

Kazimierz

drzeworyt na sklejce, 12 x 17 cm
sygn. na płycie l.d.: "W.Skoczylas"

Akt we wnętrzu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 34 x 48 cm; sygn. l.d.: W. Skoczylas

Praczki

akwarela, karton, wym.: 68 x 98 cm
sygn. l.d.: W Skoczylas
Na odwrociu pieczęć salonu Cz. Garlińskiego.

KOBZIARZ

Akwarela, karton; 73 x 99, 5 cm
Sygnowany czarną akwarelą l.d.: W Skoczylas

Dzieci na werandzie

piórko, tusz, papier, 36 x 24 cm (w świetle passe-partout) sygn. p.d.: Skoczylas

Na podwórzu

piórko, tusz, papier, 36 x 24,5 cm (w świetle passe-partout) sygn. p.d.: Skoczylas

Głowa górala

drzeworyt, wym.: 17 x 21,3 cm
sygn. p.d.: W. Skoczylas

liczba obiektów: 422