1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Portret Amelii Hoplińskiej

olej, płótno, 53 x 42,5 cm; sygn. p.g.: Jerzy Mehoffer / Janowi Hoplińskiemu /
z najlepszymi wyrazami / ofiarował; na odwrocie: nalepki wystawowe.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zaloty (przypisywany Idylly)

olej, płótno, 51 x 60,5 cm; obraz obcięty wzdłuż dolnej krawędzi.

PORTRET MARII KOCZURÓWNEJ

1932/1933 r.
Akwarela na papierze 103 x 63 cm
Sygnowany p.d. - "Józef Mehoffer"

Bukiet kwiatów

olej, tektura; 34,5 x 26,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Józef Mehoffer; po lewej stronie nieczytelny napis farbą, dedykacja ?

Portret Zosi

ołówek, papier, 46,5 x 34 cm (w świetle ramy); sygn. p.d.: Józef Mehoffer
U dołu napis: Śpiewająca Zosia / na dzień 15/5 943

POTOK GÓRSKI

Olej, deska; 15,5 x 23,8 cm
Sygn. p.d.: J.Mehoffer

Portret Jana Hoplińskiego (1919)

sygn. dat. p.d. (dedykacja)
olej płótno 44.5x36

Akt stojącej kobiety

węgiel, papier żeberkowy, 60 x 42,5 cm (w świetle oprawy); dedykacja autorska p.d. - Panu Stefanowi Brzozowskiemu / na pamiątkę od jego profesora / Józef Mehoffer / rysunek z r. 1892.

PORTRET HELENY d`ABANCOURT, 1898

akwarela, ołówek na kartonie
30,5 x 23,6 cm (owal w świetle passe-partout), sygnowana p.d.: "Józef Mehoffer/1898", na odwrocie nalepka własnościowa i nalepka z wystawy z 1935 r. z informacjami o obrazie.

Dama w stroju renesansowym (1927)

sygn. dat. p.d. (dedykacje)
akwaforta
20.5x10.5

Portret Zofii Garbusińskiej

ołówek, papier, 36,5 x 28,5 cm;
sygn. p.d.: Józef Mehoffer

Uśmiechnięta Madonna, 1943

olej, tektura,
72 x 53.5 cm
Na odwrocie kartka z atestem podpisanym przez syna artysty, Zbigniewa Mehoffera i dopiskiem K.Buczkowskiego potwierdzającym autorstwo obrazu.

WNĘTRZE Z FORTEPIANEM

Olej na płótnie 42,5 x 29 cm
Sygnowany p.d. - "J. Mehoffer"

Portret pana Kamińskiego

węgiel, papier, 36,6 x 27 cm; sygn. p.d. - JM

Projekt dekoracji ścian i okien wnętrza kościelnego, ok. 1895

akwarela, piórko, tusz, ołówek, papier, 78,5 x 144 cm; (w świetle oprawy) sygn.p.d.- Józef Mehoffer

Projekt witraża (do kościoła w Jutrosinie?)

ołówek na papierze, 48,4 x 27,7 cm
sygnowany p.d.: "Józef Mehoffer"

W kościele

akwarela, papier,
30.5 x 41 cm
Sygnowana l.d.: Józef Mehoffer. | Mogielnica a. 94.

Portret prof. Jana Hoplińskiego

olej, płótno,
45 x 36 cm;
sygn. i napis p.d.: Józef Mehoffer/1919/Panu Janowi Hoplińskiemu na pamiątkę ciężkich czasów w Akademii.Na odwrocie nalepki z wystaw w TPSP w Krakowie.
Por.: Józef Mehoffer. Katalog wystawy zbiorowej, Muzeum Narodowe w Krakowie XI - XII 1964, Kraków 1964, poz. kat. 73

Studium postaci królowej - św. Elżbiety ? św. Jadwigi ?

kredka, papier,
40x38 cm (w świetle oprawy);
napis l.d.:Józef Mehoffer, p.d.: 11 /7
Ekspertyza A. Ławniczakowej

Portret Heleny d`Abancourt, 1898

akwarela, ołówek na kartonie, 30,5 x 23,6 cm (owal, w świetle p-p)
sygnowany p.d.: "Józef Mehoffer/ 1898"
na odwrocie nalepka własnościowa i nalepka z wystawy z 1935 r. z informacjami o obrazie

liczba obiektów: 431