1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Szkic ilustracji do Chwastów polskich, 1694 (1994) r.

ołówek, tusz/papier, 20 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Starowieyski 1694'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Szkice nowojorskie, 1681 (1981) r.

piórko, ołówek/papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.d.: 'FSB 1681 NY'

Zachód słońca koło Jankowca 1692 (1992) r.

pastel/papier, 55,5 x 75 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Starowieyski 1692 P' opisany l.d.: 'zachód słońca koło Jankowca'

Kompozycja, lata 60. XX w.

akwarela/papier, 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu potwierdzenie autentyczności

Composition

węgiel, kredka, papier
65 x 49 cm
sygn. i dat.: Starowiesky 1686 P

Św. Ewa

pastel, gwasz, papier, 19x13 cm
sygn. l. d: "ŚW EWA F.B.S"
na odwrociu pieczątka:
z rysunków Franciszka Starowieyskiego, potwierdzam autentyczność: F. Starowieyski

GERARD DEPARDIEU w roli DANTONA, 1982-1983

offset dwubarwny, 35,5 x 27 cm,
sygnowany odręcznie u dołu, pośrodku, fantazyjnym autografem artysty; po lewej data "1683 [= 1983]"; po prawej "69/100" - odbitka 69 ze stu numerowanych.
Na odwrocie drukiem tytuł rysunku oraz informacja: wykonany 8 czerwca 1982 roku w Paryżu w czasie realizacji filmu Andrzeja Wajdy Danton.

GOŁĄBEK POKOJU, 1956

litografia na papierze, 42 x 29,5 cm
W tym egzemplarzu dolny pas grafiki pomalowany dodatkowo czarnym tuszem. Pod odbitką napis ołówkiem "ASP Jan Byk (Franciszek Starowiejski) 1956 wypadki węgierskie".
Praca wielokrotnie reprodukowana w krajowych i światowych publikacjach książkowych i prasowych.

Z kolekcji Haliny Eysymontowej.

SŁOŃCE I CIEŃ, 1963

Druk, papier; 84 x 58,5 cm
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

DWAJ MUSZKIETEROWIE, 1965

Druk, papier; 84 x 58,5 cm

Kompozycja (2003)

sygn. dat. p.g.
pastel, papier
60x80 cm

Szkice

technika mieszana, papier; 29,5 x 41,5 cm w św. p-p.

Akt leżący

grafit/papier, 21 x 28,5 cm
ODWROCIE: potwierdzenie autentyczności przez Teresę Starowieyską

Odlot duszy, 2008 r.

serigrafia barwna/papier, 50 x 70 cm
sygnowana u dołu: `F. Starowieyski`, l.d.: `1/75` oraz tytuł autorski, sygnatura i data wewnątrz przedstawienia: `ODLOT DUSZY` F. Starowieyski | 1708 | P`

Fugere in aeternitas superema lex esto, 2008 (2008 r.) r.

serigrafia barwna/papier, 72 x 44 cm
sygnowana ś.d.: `F. Starowieyski`, l.d.: `27/79`

Anatomia czasu, 1978 r.

offset/papier, 100 x 70 cm
sygnowany monogramem wiązanym: `FBS 1702`
Plakat do wystawy "Anatomia czasu" w Muzeum Tecniki NOT i Muzeum im. Przypkowskic w Jędrzejowie

Wszystko na sprzedaż, 1968 r.

offset/papier, 81 x 58 cm
sygnowany i datowany p.g.: `F.Starowieyski 68`

Bez tytułu - Profile, 1978

węgiel, biel tytanowa (?), płótno;
135,5 x 190 cm;
sygn. i dat. u dołu: FSB 1678

Oni 1/2 akt, 1978

Węgiel, pastel, papier; wym.: 83 x 101 cm; sygn. monogramem wiązanym d.: FS oraz tyt. Praca podklejona bibułką japońską; pod i nad kompozycją opisy inscenizatorskie. Rysunek stano- wi projekt scenografii do spektaklu "Oni" według Stanisława Ignacego Witkiewicza, wystawionego 30 I 1978 w teatrze Ate- neum w Warszawie (reż. Piotr Paradowski). Po konserwacji.

Oni 2 akt, 1978

Węgiel, pastel, papier; wym.: 84 x 100 cm; sygn. mono- gramem wiązanym d.: FS oraz tyt. Praca stanowi projekt scenografii do spektaklu "Oni" według Stanisława Ignacego Witkiewicza, wystawionego 30 I 1978 w teatrze Ateneum w Warszawie (reż. Piotr Paradowski). Po konserwacji.

liczba obiektów: 829