1 zł
2 600 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MIŁOŚĆ WE TROJE

tusz, akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
31,4 x 21,3 cm,
sygnowana p.d. "maja". W górnej części nieduża plama, z prawej niewielkie przedarcie

cena wywoławcza: Wykup abonament

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Cherie, que prefere - tu ?

piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz;
40,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: maja
u dołu napis autorski: - Cherie, que prefere-tu ?
- Tu sais bien ce que j`aime le plus, mon amour !

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W trakcie ucztowania

41 x 31,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Maja 59

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zuzanna w kąpieli

tusz, akwarela, papier,
37 x 23 cm;
sygn. p.d.: maja;
napis l.d.: ZUZANNA
na odwrocie stempel: PP DESA / Dzieła Sztuki i Antyki / Delegatura w Katowicach z odręczną datą i podpisem (nieczytelny); Podstawa wyceny /
Zarządzenie Ministra Handlu wew- / nętrznego Kultury i Sztuki z dnia VIII 1950 r. Monitor Polski nr A 112 poz. 1413 i z 1954 r. A37 pozycja
513 i pisma Państwowej Komisji Cen z dnia 30 VI 1951 r. Nr DE - Sz - 72 - 61

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Telefon

tusz, akwarela, papier,
33,5 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: maja
na odwrocie stempel: PP DESA / Dzieła Sztuki i Antyki / Delegatura w Katowicach z odręcznym napisem 28 / 36 / KT / WK / 70 / 3 Zydorowicz
Karol; Podstawa wyceny / Zarządzenie Ministra Handlu wew- / nętrznego Kultury i Sztuki z dnia VIII 1950 r. Monitor Polski nr A 112 poz. 1413 i z
1954 r. A37 pozycja 513 i pisma Państwowej Komisji Cen z dnia 30 VI 1951 r. Nr DE - Sz - 72 - 61

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

IRYSY

tusz, akwarela na brystolu,
49 x 68 cm,
sygnowana p.d. "maja berezowska", na brystolu filigran, na zaplecku nalepka sprzedażna (autorka, adres, tytuł, wymiary, technika, cena)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

ALKIBIADES I PLATON, 1946

tusz, akwarela na brystolu,
13,5 x 18 cm,
datowany p.d. "1946", l.g. napis "Si du divin Platon / Tu relis "l’Idéal" / Tu vois, qui la P.D. / Est chose bien normale" i na odwrocie "La chasse / et l’amour / l travers / les Ħges"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

SCENA EROTYCZNA, 1946

ołówek, akwarela na brystolu,
13,3 x 18,1 cm,
datowany p.d. "1946", tekst: "Aux temps préhistoriques / L’amour était brutal / l’ont baisait sa femelle / Au prix d’un animal"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ilustracja do "Lalki" Bolesława Prusa

piórko podmalowane akwarelą, papier,
33,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d: Maja/ 67. (długopisem)

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Dama z paziem (1970)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, akwarela, papier
49.8x40.2

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ilustracja do Lalki B.Prusa (1967)

sygnowany, datowany p.d.
tusz,akwarela, papier
34.2x30

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

KARDYNAŁ RICHELIEU I BLAISE PASCAL, 1960

tusz i akwarela na brystolu,
48,7 x 34,5 cm,
sygnowana p.d. "majaberezowska 60", obcą ręką na odwrocie: "Kard. Richelieu i Blaise Pascal" / Rysunek tuszem (lawowany) / Mai Berezowskiej kupiłem / od autorki dnia 21.05.1964 r / w jej mieszkaniu / [...]C Kirklewski[?] / 3.02.65"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

EROTYK, 1957 r.

Piórko, tusz, akwarela na papierze
21 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "maja berezowska 57"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

EROTYK, 1956 r.

31 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "maja berezowska 56"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

BUCIK, 1934 r.

Tusz, akwarela, papier; 27 x 22 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany czarnym tuszem p. d.: berezowskaparyż34

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

WIATR, 1936 r.

Tusz, akwarela, papier; 32,5 x 25 cm
Sygnowany czarnym tuszem p. d.: maia| 36

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

TANGO, 1967 r.

Piórko, tusz, akwarela na papierze 40 x 28 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany. p.d. - "maja berezowska / 67"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE I Z KOBIECYM PORTRECIKIEM W RAMCE, 1971

akwarela, niebieski długopis,
34 x 27,5 cm w świetle p-p,
sygnowana długopisem l. d. "maja berezowska/71"

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Martwa natura z Aniołem Stróżem

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton, 72 x 58 cm;
sygn. l.d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Żubry

tempera na podrysowaniu ołówkiem, karton, 43 x 57 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: nalepka wystawowa z tytułem pracy i nr 3799

liczba obiektów: 471