1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

KOMPOZYCJA, 1976

serigrafia barwna, papier,
43.5 x 43.5 cm
sygn. oł. pod ryc. l.: nr 19/100, p.: HStażewski 1976

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOMPOZYCJA BEZPRZEDMIOTOWA, ok. 1927-1928

olej, tektura,
23.3 x 30.8 cm
sygnowany l.d.: STAŻEWSKI

TRZY AKTY, lata 40.

gwasz, ołówek, tektura beżowa,
32.3 x 27 cm
sygn. (częściowo obcięta) l.d.: ...tażewski, na odwr. oprawy nalepka Galerie d`Eendt NV, Amsterdam

Tekst wirtualny ze szkicami

długopis, flamaster, akwarela, papier,
14,5 x 10 cm (w świetle passe-partout)

Tekst wizualny

tekst ze szkicami, papier,
9 x 17 cm (w świetle passe-partout)

Projekt kompozycji ściennej, ok. 1950

gwasz, tektura, 54,5 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: H. Stażewski;
w załączeniu ekspertyza Janusza Zgrodzkiego z 1992 r.

Relief, 1975 r.

akryl, drewno/płyta pilśniowa 39 x 39 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `H. Stażewski / 1975

Relief, 1982

relief, akryl, sklejka, płyta pilśniowa,
24 x 24 cm (całość); 20 x 20 cm (kompozycja);
dat. i sygn. na odwrocie: 1982 / H. Stażewski, na odwrocie stempel wywozowy

Relief błękitny, 1980

technika własna, akryl, sklejka, płyta pilśniowa, 44 x 44 cm;
dat. i sygn. na odwrocie: 1980 / H. Stażewski

Postacie, lata 1945 - 1955

tusz, papier, wymiary w świetle passe-partout: 24 x 23 cm
sygn. p.d.: Stażewski

Gitarzysci, 1954

olej, płótno, 46 x 61 cm
sygn. p.d.: Stażewski
na odwrociu [wtórna] H.Stażewski
poniżej pieczątka nieczytelnie

Kompozycja - tryptyk, 1989

serigrafia; wym. każdej z trzech grafik: 150 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: H. Stażewski, odbitka numerowana oł. l.d.: H.C. 86/150; edycja kommemoratywna.

RELIEF, 1980

akryl na płycie pilśniowej, 23,5 x 23,5 cm,
sygnowany na odwrocie "1980 / H. Stażewski"
z kolekcji Adama Paczkowskiego

Nr 27, 1972

akryl, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: l.g.: nr. 27 - 1972 oraz w środku: H. Stażewski

SIEWCA, 1948

gwasz, tektura,
50 x 17.5 cm
sygnowany p.d.: H. Stazewski
Na odwr. kompozycja - uklady kwadratów (badanie zaleznosci barwnych).

KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA, 1961

akryl, drewno, plexiglas,
57 x 33 cm
sygnowany p.d.: H. Stazewski 1961; l.d.: 30/100

KOMPOZYCJA, 1976

akryl, relief, technika mieszana,
34 x 34 cm
na odwrocie napis: 1976 | H. Stazewski

KOMPOZYCJA NR 35, 1977

akryl, plyta pilsniowa,
64 x 64 cm
na odwrocie na plycie napis: nr 35 | 1977 | H. Stazewski

MILOSC ZIEMSKA I PIEKIELNA, 1986

olej, plótno,
130 x 100 cm
sygnowany posrodku lewej krawedzi: monogram wiazany, ponizej: 1686 | MILOSC ZIEMSKA 2. [w kólku] | I PIEKIELNA 1.[w kólku] | W OCZEKIWANIU | NA ZBAWIENIE | NIEBIESKIE
na blejtramie napis: F. STAROWIEYSKI 7. VIII. 1686

KOMPOZYCJA, 1980

akryl, plyta pilsniowa,
45 x 45 cm
na odwrocie na plycie napis: 1980 | H. Stazewski; w l.g. rogu: MARTA

liczba obiektów: 616