1 zł
2 600 000 zł

AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

PORTRET KOBIETY W KAPELUSZU

ołówek na papierze, 23 x 26,4 cm, sygnowany p.d. "Axentowicz"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na Gromniczną

pastel, tektura
98 x 68,5 cm;
sygn. l.d.: T Axentowicz.
Na odwrocie sygnatura autorska T. Axentowicz / Kraków 1936; stempel Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie.

Dama z pieskiem, po 1920

pastel, kredka, płótno naklejone na tekturę ,
67 x 51.4 cm
sygnowany po lewej: T. Axentowicz

Portret dziewczyny

pastel, papier
wym.: 69x49 cm
sygn. l.śr.: T. Axentowicz

Dziewczyna z dzbanem

olej, deska
31,5 x 23 cm

Zaduma

pastel, papier,
61 x 45 cm;
sygn. l. śr.: Axentowicz

Dziewczyna z zielonym dzbankiem

pastel, akwarela, tektura, wym.: 70 x 50 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz

Dwie postaci kobiece

pastel, tektura, wym.: 45, 5 x 57, 5 cm
sygn. p.d.: T. Axentowicz

HUCUŁKA

olej na tekturze, 39,5 x 35 cm,
sygnowany p.d. "T.Axentowicz"

PORTRET KOBIETY

Pastel na papierze 61 x 48 cm
Sygnowany p.g. - "T. Axentowicz"

Lirnik

olej na sklejce, 32 x 27 cm
sygn. po lewej: "T.Axentowicz"

Na "Gromniczną"

olej, deska 44 × 32,5
sygnowany u dołu po lewej: "T. Axentowicz",
na odwrocie dwie pieczątki: "R. Aleksandrowicz, Kraków, Basztowa 12"

PORTRET MŁODEJ KOBIETY W BŁĘKITNEJ SUKNI, ok. 1920-25

Papier, pastel, 61,5 x 47,5 cm
sygn. p. d. czarną kredką: T Axentowicz

MŁODOŚĆ I STAROŚĆ, ok. 1900 r.

Akwarela, pastel, papier 63 x 47,5 cm w świetle ramy
sygn. pd. białą kredką: T. Axentowicz

Pastuszek z owcami, 1892

olej, deska;
35 x 27cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: AXENTOWICZ | 1892

Portret młodej kobiety z perłowym naszyjnikiem

pastel, papier, 73 x 51 cm; sygn. l.d.: T. Axentowicz

LIRNIK, po 1894

pastel na tekturze, 48,5 x 33,5 cm
w świetle p-p, sygnowany p.g. "T.Axentowicz", na odwrocie (na tekturze) pieczęć magazynu pzryborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie.

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1937 r.

akwarela, pastel, tektura, 69 x 49,5 cm
sygn. po prawej, w połowie wysokości, czarną kredką: T.Axentowicz

PRZED HUCULSKĄ KAPLICZKĄ

Olej, tektura; 42 x 51 cm
Sygnowany czarnym olejem u dołu: T. Axentowicz

ŚWIĘCENIE GROMNIC

Olej, płótno; 48 x 68 cm
Sygnowany czerwonym olejem l.d.: T. axentowicz
Na odwrocie pieczątka składu przyborów malarskich:
"ISKRA & KARMANSKI"

liczba obiektów: 563