1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, 1960 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 55 x 42,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `F. Starowieyski pinx VIII 1960.` oraz p.d.: `Jan Byk sc.`

Santa Conversazione, Franciszek Starowieyski, opere dal 1956 al 1990, katalog wystawy, Galeria Spicchi dell`Est, Roma 10.XII.1990-2.II.1991, [teksty: Enrico Crispolti, Jean-Louis Ferrier, Jacek Werbanowski], [tłumaczenia: Xavier Tabet, Marzenna Mussi Smolenska], Rzym 1990, (il. strona nienumerowana)

Santa Conversazione, Franciszek Starowieyski, opere dal 1956 al 1990, 10.XII.1990-2.II.1991, Galeria Spicchi dell`Est, Rzym

cena wywoławcza: Wykup abonament

Mężnej głowie dość po słowie.

technika własna/papier, 54,5 x 43 cm
sygnowany l.d.: `F. Starowieyski pinx` oraz p.d.: `Jan Byk sc.` i d.śr. data: `VII.60`

Do re mi fa so la..., 1960 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 43,5 x 54 cm
sygnowany l.d.: `F. Starowieyski pinx` oraz p.d.: `Jan Byk sc.` i datowany d.śr.: `7.60`

Bez tytułu, 1690 r. (1990 r.)

grafit, ołówek/papier, 18 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `F.B.S. (monogram wiązany) 1690 P`

Nogi, 1986 r.

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm
sygn. monogramem wiązanym: `F.B.S.` i dat.: `1686`

Akt

węgiel, tusz lawowany, papier (znak wodny: DOM/ ESCO);
29,6 x 20,9 cm;
sygn. po lewej monogram wiązany: FS niżej w kółku litera: Ł
na odwrocie: okrągła pieczęć ze stylizowanym monogramem artysty i napisem: z rysunków Franciszka Starowieyskiego poniżej pieczęć:
Potwierdzam autentyczność niżej podpis: T. Starowieyska oraz numer: 222/10/713

Wszechogarniające wszechzło, 2004

węgiel, kreda, pastel, kredka czerwona, papier jasnoszary;
48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z prawej: 17 / FS (monogram wiązany) / 04

Kompozycja z dwoma aktami

węgiel, pastel/papier, 29 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)

Paskudztwo świata po upadku antyku, 2008

pastel, papier; 73x110 cm

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Wolność prowadzi lud, 2008

pastel, papier; 70x100 cm
sygnowany

Estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Żona Lota, 1691 (1991) r.

olej/płyta masonitowa, 100 x 128 cm
sygnowany, datowany i opisany p.g.: `LA FEMME DE LOTH / FBS (monogram wiązany) / 1691`

Estymacja: 45 000 - 55 000

Pan i małpa

rysunek, tusz/papier, 22,5 x 15,5 cm
u góry kaligrafowane: `IMR` oraz `PC de la B`
Rysunek dwustronny: na odwrociu kaligrafie, na oprawie potwierdzenie autentyczności przez Teresę Starowieyską

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Intensywne spojrzenie martwego weneckiego malarza, 1689 r. (1989 r.)

gwasz, tempera/papier naklejony na płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany po środku z lewej: monogram wiązany `FBS 1689 | P`, powyżej tytuł ołówkiem: `REGARD INTENSIV | D`UN PENTRE MORT VENETIENE`

Estymacja: 9 000 - 15 000 zł

Szkice do portretu Magdy Umer

węgiel/papier, 30 x 21,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez Teresę Starowieyską (pieczęć)

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Wielki grzyb i eksplozja w obserwatorium, 1679 r. (1979 r.)

akwarela, ołówek, flamaster/papier, 28 x 41 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Starowieyski WROCŁ | 1679` oraz tytuł autorski l.d.: `wielki grzyb i eksplozja w obserwatorium`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Walka ważek, 1703 r. (2003 r.)

litografia/papier, 39 x 50 cm (arkusz), 29 x 41 cm (odbitka)
sygnowana i opisana u dołu: `27/96 Walka ważek 1703 (monogram wiązany) edycja specjalna - Dar Natury`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Głowa w pejzażu

pastel
30 x 21 cm

Światowida, 2003

olej, płyta; 120 x 100 cm
sygn. monogram artysty p.śr. Światowida/ [monogram artysty]/ 17..07
l.d.Smocze Nasienie

Estymacja: 30000 - 35000 PLN

Autoportret Ja sam moim światem, 1693 (1993) r.

Kredka, sangwina/papier, 50 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `FBS (monogram wiązany) 1693` oraz tytuł: `ego ipse mundus muum`

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Kaligrafia - Podpis, 1703 (2003) r.

tusz/papier, 37,5 x 50 cm

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

liczba obiektów: 829