1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Fala, 1703 (2003) r.

litografia/papier, 34,5 x 44,5 cm
opisany l.d.: `Art`, śr.d.: monogram wiązany, l.d.: `Fala`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Olaboga urwana noga, 1974

akwarela, ołówek, papier;
28,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F.S. N.Y. 1674 napis u dołu z prawej czerwonym cienkopisem: Olaboga urwana noga

Wszechogarniające wszechzło, 2004

węgiel, kreda, pastel, kredka czerwona, papier
jasnoszary; 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z prawej: 17 / FS (monogram wiązany) / 04

Szkice aktów, 1994

ołówek, akwarela, papier;
20,8 x 29,5 cm;
sygn. u dołu: 16. F.B.S. 94

Erotyk, 1960

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
31 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. monogram wiązany artysty: FBS/1660
na odwrocie u dołu z lewej - okrągła pieczęć z napisem wokół z rysunków Franciszka Starowieyskiego w środku ozdobny monogram wiązany FSB; niżej pieczątka Potwierdzam autentyczność, pod nią podpis wdowy po artyście T. Starowieyska / 20 04 [20]10 (ołówkiem).

Rysunek feministyczny, 1993

pastel, papier szary;
31,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. g.: FS 1693/ rysunek feministyczny

WĄŻ ZJADAJĄCY

WŁASNY OGON i JAJO WIECZNOŚCI
rysunek na kartonie, 29 x 41 cm w świetle passe-partout, sygnowany u dolu "FStarowieyski"

Trzy akty, 1980 r.

ołówek, papier,
19,5 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. środkowy dół: FBS 1680

Ze zbiorów żony artysty - Teresy Starowieyskiej.

Estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Szkice alegoryczne, 1982 r.

ołówek, papier,
27,5 × 41 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. środkowy dół: FBS 1682

Estymacja: 7 500 - 8 000 zł

Akt z owadami, 1703 (2003 r.)

węgiel, sangwina/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany z prawej strony monogramem: `FS` i datowany `1703`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bogini światłości, 1691 r. (1991 r.)

olej/papier, 127 x 104 cm
sygnowany i datowany u dołu: `F.Starowieyski | 1691`

Estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Kompozycja, 1678 r. (1978 r.)

pastel/papier naklejony na płótno, 28 x 21,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `F.Starowieyski | 1678`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

ołówek/papier, 21 x 29,5 cm, sygn.
Dar Pani Teresy Starowieyskiej.

Spotkanie, 2000 r.

technika mieszana, papier, 22 × 32cm
sygn. monogramem w l. g.: monogram wiązany, dat.1700

4 000 - 5 000 zł

Święty Jerzy walczący ze smokiem, 1973

akwarela, ołówek, papier;
29,6 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: der Kampf des Hl. Georg mit dem Drachen FStarowieyski COLONIAE AGRIPRE 1673

Olaboga urwana noga, 1974

akwarela, ołówek, papier;

Szkice, 1998

tusz, papier;
21 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: F.B.S. 1698

Srebrna kotka, 1689 r. (1989 r.)

ołówek, sangwina/papier, 21 x 29,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g.: `CHATTE D`ARGENT | F.S. (monogram wiązany) | 1689 | P`

Estymacja: 3 500 - 5 500 zł

węgiel, kreda, pastel, kredka czerwona,
papier jasnoszary; 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);

akwarela, tusz, papier, 29,5 × 21 cm w świetle passe-partout
na odwrocie okrągła pieczątka z kolekcji rodziny artysty: Z rysunków Franciszka Starowieyskiego oraz (podłużna) Potwierdzam autentyczność: T. Starowieyska/ 13.05.2010 (odręcznie)

Estymacja: 4 600 - 5 500 zł

liczba obiektów: 829