1 zł
2 600 000 zł

AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

Kobieta w sukni z falbankami

pastel na kartonie, 65,7 x 48,5 cm
sygnowany p.g.: "T. Axentowicz"
rama z epoki

cena wywoławcza: Wykup abonament

Starość i młodość

pastel na kartonie, 50 x 70 cm
sygnowany śr.d.: "T. Axentowicz"

Dziewczyna z różami

pastel na kartonie, 50 x 35 cm
sygnowany p.d.: "T. Axentowicz"

Białe chryzantemy

pastel, akwarela, papier, 69 x 49 cm;
sygn. l.d. - T.Axentowicz
Na odwrocie podpis artysty i data 1936

Żółta róża

pastel, akwarela, papier, 64,5 x 44,5 cm;
sygn. p.d. - T.Axentowicz

Kobieta z wazonem, 1903

glinoryt czterobarwny, papier, 60,5 x 45,8 cm;
sygn. l.g. - Axent (na płycie)
Por.: Teodor Axentowicz. 1859 - 1938. Katalog wystawy; Kraków 1998, poz. kat. V. 11, il. s.23; S. Krzysztofowicz-Kozakowska, Sztuka Młodej Polski, Kraków 1999, s. 370, il. 382

Portret młodej kobiety

olej, deska,
46 x 63.5 cm
owany p.d.: T Axentowicz | 1912 Na odwrocie odręczne napisy ołówkiem: Teodor Axentowicz | Studium portretowe | z R. 1912.

Dziewczyna z różami

pastel, papier,
61 x 45.2 cm
owany p.g.: atura nieczytelna

Z różą we włosach

pastel, papier
59 x 45 cm

Marzenie

akwarela, pastel, ołówek, papier
68 x 48,5 cm

Odpoczynek

pastel, węgiel 52,7 x 41,3
sygnowany u dołu po prawej: "T. Axentowicz"

Na Gromniczną

olej, deska 31,7 x 24,6

Portret kobiety

akwarela, pastel, kredka, papier,
55 x 41 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d. - T. Axentowicz

Modlitwa

pastel, karton,
48.5 x 63 cm
Sygnowany l.d.: Axentowicz Huculska dziewczyna modląca się we wnętrzu wiejskiego kościółka to motyw powtarzający się w malarstwie Axentowicza - porównaj np. Modlitwę, obraz reprodukowany na okładce "Tygodnika Ilustrowanego" z 1914 r. (II półrocze, s. 541) czy Portret góralki z Muzeum Okręgowego w Białymstoku (patrz: Teodor Axentowicz. Katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Krakowie 1998, s. 136, nr kat III. 22, il.).

Starzec i dziewczyna

pastel, papier
98 x 68 cm

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ

Pastel, papier; 43 x 71 cm
Sygn. p.d.: T Axentowicz

Portret kobiety z maską starego człowieka w tle, około 1910

pastel , papier; 61,5 x 46 cm w świetle passe-partout

Dziewczyna z wazonem

algrafia, papier,
35.5 x 20.8 cm
Sygnowany p.d. na płycie: T. Axentowicz

Z różą we włosach

pastel, karton,
59 x 45 cm
Sygnowany po prawej: T Axentowicz Na odwrocie owalny stempel: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, UL. BASZTOWA 12.

liczba obiektów: 563