1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Starzec

akwarela, ołówek, papier,
39 x 25 cm,
sygn. l.d.: J Malczewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Jasieńskiego, 1903

litografia;
57 x 42,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: J.Malczewski
Grafika z "Teki Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików", Kraków 1903 (nakład 120 egz.). Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Ossolineum 1994, s. 189-190, poz. 5. (il. s. 14).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Witolda Hausnera, 1911 r.

olej/płyta,
66 x 53,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jacek 1911`
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Bonhams w Londynie
LITERATURA: katalog aukcji z dnia 13.11.2007 r. domu aukcyjnego Bonhams, New Bond Street Londyn, poz. 107 (na tej samej aukcji sprzedawano także akwarelowy portret żony Witolda Hausnera autorstwa Jacka Malczewskiego)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W pracowni, ok. 1890

olej, płótno,
25 x 60 cm;
sygn. p. d.: JMalczewski
Na odwrocie odręczny napis: Zaświadczam niniejszym/ autentyczność drugostronnego/ ? Jacka Malczewskiego/ Jan Krywult oraz nalepka z Salonu Sztuki Zygfryda Reizesa ze Lwowa, ul. 3-go Maja 11 a. z numerem 7, nazwiskiem autora, tytułem i ceną sprzedaży 1600

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Akt stojącej kobiety, ok. 1915

olej, tektura,
35 x 17 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret we wnętrzu, ok 1927

olej, deska,
29 x 92 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski
Późna praca, jeden z ostatnich autoportretów artysty.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice ostu

ołówek, papier, 20 x 26 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie: szkic postaci, ołówek, papier,
17 x 6 cm (w świetle oprawy);
oraz okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ, oraz nr 1161

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autokarykatura artysty jako diabła, przed 1892

Tusz, karton;
wym.: 17,5 x 11 cm; karta przekazana Leonowi Wyczółkowskiemu wraz ze zwrotem pożyczki i prośbą o prolongatę części kwoty (100 reńskich);
sygn. Twój Jacek.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa Satyra, ok. 1885

piórko, sepia lawowana, papier,
19,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: JMalczewski (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice konia oraz kompozycji obrazów

tusz lawowany, papier,
22 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski (ołówkiem), l. d.: 13 (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety, 1901 r.

olej/tektura, 40 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `JM | 1901` (monogram wiązany)
Odwrocie: pieczątka składu przyborów malarskich firmy Lefranc (znak skrzyżowanego kaduceusza i kotwicy)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

olej, deska, 29 x 92 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Powrót - scena symboliczna, ok. 1920

olej, tektura,
33 x 33 cm;
sygn. l. d.: J. Malczewski
na odwrocie owalna pieczęć: ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW z numerem 16/2

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MARII NAŁĘCZ-DOBROWOLSKIEJ, 1911

Ołówek, papier;
19 x 32 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.śr.: JMalczewski | 1911-14 | Marzec 1911

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Tobiasz i Anioły - szkic do kompozycji

olej, płótno,
56 x 66 cm;
napis p. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice kompozycji powstańczych, ok.1890

piórko, tusz, papier,
37 x 53 cm;
(niewielkie ubytki papieru przy krawędziach, plama z lewej).
Na odwrocie stempel okrągły: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz numer 224.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie kobiet - szkic

tusz, papier,
21 x 26,5 cm,
sygn. śr.d: J.M. 4.IX.1891

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety na tle morza, ok. 1920

olej, tektura,
78 x 64,6 cm,
sygn. l.d.: J. Malczewski. Na odwrocie napis: m.n.k./n. D. 2695 oraz nalepki z TPSP w krakowie z wystawy Jacka Malczewskiego z 1939 roku z numerem 193. 1703, tytułem modelka oraz technika, z TPSP w krakowie z nazwiskiem autora, tytułem pracy i numerem depozytu n.D. 2699; fragment nalepki z nieczytelnym odręcznym napisem oraz nalepka zakładu Roberta Jahody z Krakowa ul. Gołębia 4

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

STUDIUM PEJZAŻOWE

olej/płótno,
32 x 35 cm
sygnowany l. d.: `J. Malczewski`
ODWROCIE: na płótnie pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`
WYSTAWIANY: Salon Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z 1940 r.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET STEFANA ZBOROWSKIEGO

olej/płótno dublowane,
68 x 87,5 cm

liczba obiektów: 1290