1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Kobaltowe tulipany, 2018

akryl na płótnie, 65 x 81 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Synagoga w Gnieźnie, 1991

olej, płótno, 74 × 100 cm
sygn. p. d. E. Dwurnik 91
sygn. i opisany na odwrociu: E. DWURNIK |NR: IX 599 1654 |SYNAGOGA W GNIEŹNIE

Tychy, 1983

olej, płótno,
105 x 100 cm,
sygnowany: "TYCHY E. DWURNIK 83 | Podróże autostopem NR IX - 233 - 835",
autorski opis na odwrocie: "1983 | E.DWURNIK | NR IX - 234 - 836"

* Droit de suite

Czerwone tulipany, 2017

olej, akryl, płótno,
30 x 30 cm,
sygnowany p.d.: "2017 | E. DWURNIK",
autorski opis na odwrocie: "2017 E. DWURNIK | "CZERWONE | TULIPANY" | NR: XXIII - 1368 - 7202"

* Droit de suite

Z cyklu 26 W cieniu budowli Panienki, 1971

linoryt, tusz, flamaster, papier,
50 x 35 cm,
sygnowany p.d.: "E. DWURNIK 71 III"

* Droit de suite

ŻÓŁTE TULIPANY, 2018

akryl na płótnie, 40 x 30 cm

Białe tulipany

Akwarela, papier, 27,5 x 46 cm,
sygn. p.d.: 2015 E. Dwurnik, na odwrocie naklejka autorska.

Granat na szczycie / Owocowa pieciolinia, 2014 r.

akryl, papier, 46 x 27,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: E. DWURNIK 2014, opisany l.d.: GRANAT NA SZCZYCIE

Mława, 1990

olej, płótno; 147 x 114 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1990. / E. DWURNIK; napis p. d.: MŁAWA;
na odwrocie na płótnie opis autorski: 1391 / 1990 / E. DWURNIK / NR: IX.421.1391 / MŁAWA.

MAKI W ŁEBIE, 2017

akryl, płótno
65 x 80,5 cm
sygn. p.d.: 2017 | E. DWURNIK
sygn. na odwrocie na płótnie l.g.: 2017 | E. DWURNIK | „MAKI W ŁEBIE“ | NR: XXIII [w ramce] - 1144 - | - 6803

BŁĘKITNY, 2001

olej, płótno
60 x 73 cm
sygn. p.d.: 2001 | E. DWURNIK
sygn. na odwr. na płótnie: 21.01.2001. | E. DWURNIK | NR: XX [w ramce] - 162 [w ramce] - 2668 [w ramce] | Błękitny

Kraków, 2012

akwarela, tempera / papier
55 × 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: KRAKÓW, p.d.: E.DWURNIK; opisany na odwrociu: „Kraków” | 3-9.09.2012 | 55 × 46; pieczęć: AKWARELA | E.DWURNIK oraz odręczny napis: + tempera, spis NR: 2696 | 2012

Chrystus na dźwigu, 1979

olej, płótno, 73,5 x 54 cm
sygn. p.d.: E.DWURNIK 79 na oraz śr.: CHRYSTUS NA DŹWIGU
opisany na odwrocie: E.DWURNIK 1979 NR: 14.X.597
na odwrocie naklejka z opisem obiektu oraz autorska pieczątka: ED1943

Gdańsk, 1998

olej, płótno, 200 x 210 cm
sygn. p.d.: GDAŃSK E.DWURNIK 98
opisany na odwrocie: 1998 E.DWURNIK <> IX-938 2466 WYST → RADOM – GOMRROWICZ
na blejtramie nalepka Galerii Sztuki Współczesnej Zachęta oraz napis: IX-938-2466 24X 6.XII’998

Kraków (1970)

sygn. dat. p.d.
ołówek, flamaster, papier
29.5x42 cm

Czerwone, 2015

olej, płótno; 46,4 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2015 / E. DWURNIK;
na odwrocie sygnatura wraz z opisem: 2015 / E. DWURNIK / "CZERWONE" / NR: XXIII - 717 / =5276=

"Płonące krzyże" z cyklu "Podróże autostopem", 1985 r.

akryl/płótno, 210 x 150 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'E. DWURNIK 85' oraz opisany p.d.: '1746 - 1817 / Tadeusz Kościuszko / >PŁONĄCE KRZYŻE<'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '1985 / E. DWURNIK / PŁONĄCE / KRZYŻE / NR. IX / 297 - 1043'
na odwrociu dwie nalepki wystawowe pochodzące z Muzeum Narodowego we Wrocławiu i BWA w Sopocie

"Płonąca głowa" z cyklu "Robotnicy", 1985 r.

akryl, olej/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Płonąca Głowa. / E.DWURNIK. 85'
opisany na odwrociu:'120X 100 / 1985 / E. DWURNIK / PŁONĄCA GŁOWA / NR: XVI-130-1055'

Obraz nr. 56, 2002

olej/płótno, 210 x 150 cm
opisany na odwrocie: "XXV Obraz NR: 56 -> 2755 20.02.2002 Biała"

TULIPAN, 2018

akryl na płótnie, 18 x 13 cm

liczba obiektów: 1062