1 zł
2 600 000 zł

MORYCIŃSKI Grzegorz (1936 Augustów - 2015 Warszawa)

CEREMONIE, 1998

Olej, trzyczęściowe płótno; 236 x 200 cm
Sygnowane p.d.: GRZEGORZ MORYCIŃSKI | 1998
Obraz, wystawiany, reprodukowany:
Grzegorz Moryciński. Malarstwo, Dom Aukcyjny Rempex, XII 1999 - I 2000, s. 32
Lustra ciszy. Malarstwo i poezja Grzegorza Morycińskiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawa, III - IV 2013, il. 32

cena wywoławcza: Wykup abonament

BURZA

Pastel, karton; 70 x 100 cm
Sygnowany p.d.: G MORYCIŃSKI

ZALOTY, 1998

Olej, płótno; 130 x 124 cm
Sygnowany p.d.: G.MORYCIŃSKI; na odwrocie: G. MORYCIŃSKI "ZALOTY" | 1998Obraz, wystawiany, reprodukowany:
Grzegorz Moryciński. Malarstwo, Dom Aukcyjny Rempex, XII 1999 - I 2000, s. 33
Lustra ciszy. Malarstwo i poezja Grzegorza Morycińskiego, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Warszawa, III - IV 2013, il. 35

KARNAWAŁ

Pastel, papier; 100 x 70 cm
Sygnowany p.d.: G MORYCIŃSKI

Jesienne kimono

pastel, papier; 100 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Pożegnanie, 1974

olej, płótno;
84,5 x 65,5 cm.
Na odwrocie sygn. i dat. MORYCIŃSKI 1974 powyżej napis autorski:
POŻEGNANIE

Jesienne kimono

pastel, papier;
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

INTRYGA, 1998

pastel na papierze, 90 x 64 cm w świetle passe-partout,
sygnowany p.d "G. Moryciński 1998"

Poranek w pracowni

pastel, papier;
100 x 70 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Gabinet intymności

olej na płótnie
100 x 120 cm

Wiosenny kot

pastel
100 x 70 cm

Góry we mgle, 2003 r.

olej/płótno
92 x 73 cm
sygn.

Pajacyk

pastel, papier, 98 x 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

Autoportret

olej, płótno, 61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Krajobraz z meteorem, 1999

technika mieszana: akryl, olej, pastel, tektura,
70 x 100 cm;
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI 1999
oraz opisany na odwrocie

Góry we mgle, 2003

olej, płótno,
74 x 91 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;
na odwrocie napis autorski: GRZEGORZ/ MORYCIŃSKI/ "GÓRY WE MGLE"/ olej 2003

Góry we mgle, 2003

olej, płótno,
74 x 91 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI;

Autoportret

olej, płótno, 61,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: G. MORYCIŃSKI

Gejsza-ceremonia herbaty, 2007

pastel, papier,
100 x 70 cm
sygn. p.d.: G.MORYCIŃSKI

Pajacyk

pastel, papier,
98 x 68 cm w świetle oprawy;
sygn. p.d.: G. MORYCIŃSKI

liczba obiektów: 169