1 zł
2 600 000 zł

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

gwasz, papier; 36 x 26cm
sygn.l.d.: L. Gottlieb

cena wywoławcza: Wykup abonament

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Siedząca dziewczyna

akwarela, węgiel/papier, 55 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'l.gottlieb'

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KRZEW WIOSENNY

akwarela, papier, 36 x 26 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: l.gottlieb
obok sygnatury dedykacja w języku niemieckim

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredka, węgiel, papier, płótno; 35,5 x 26,5cm;
sygn.l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

MODLĄCY SIĘ ŻYDZI II, 1933

olej, płyta, 46,5 x 37,5 cm
sygn. p.d.: l. Gottlieb

REPRODUKOWANY:
Wierzbicka A., École de Paris. Pojęcie środowisko twórczość, Warszawa 2004, poz. XC.
École de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka, katalog z wystawy,
Pałac Sztuki w Krakowie TPSP, lipiec- sierpień 1998, str. 66, poz. 22.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

sygn. l.d.
akwarela, papier
35.5x26.5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

akwarela, , papier; 36 x 26cm
sygn.l.d.: l.Gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Caritas, 1906

Litografia barwna, wym.: 300 x 230 mm (plansza 400 x 295 mm); sygn. pł. l.d.: Leopold Gottlieb [...] Originallithographie, poniżej komp. napisy typograficzne: tytuł, technika, wydawca. Grafika wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kust.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt - kąpiąca się

węgiel, akwarela, papier,
32,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok.1927

gwasz, papier; 35,5 x 26cm (w świetle oprawy)
sygn.l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt kobiety

akwarela, kredki, węgiel, tusz, papier: 35,5 x 26,5cm;
sygn..u dołu: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nosiwoda

olej, akwarela, tusz, papier, płótno, 45 x 37 cm
sygn. l.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Nosiwody

olej suchy, gwasz, płyta, 59 x 43 cm
sygn. p.d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Portret mężczyzny

olej, płyta, 58 x 39 cm
sygn. l.d.: l.gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Teka Legjony Polskie, 1936 r.

litografia barwna/papier 22 litografie, różne wymiary, ok. 43,5 x 33 cm
sygnowany na kamieniu
22 litografje barwne Leopolda Gottlieba żołnierza I Brygady L. P. Na grafikach zostali przedstawieni: Józef Piłsudski, płk. Kazimierz Sosnkowski, Edward Rydz-Śmigły, Leon Berbecki, Józef de Hallenber Haller, Bolesław Roja oraz kompozycje Na posterunku, Obserwatorzy, W pełnym rynsztunku, W marszu, Pionier, Raport, Ordynans konny, Na placówce, Mały dobosz, Ostatni strzał, W drodze do okopu, Mandolinista, Pożegnanie, Śpij kolego w ciemnym grobie, Cmentarz bohaterów. Litografie odbito w Artystycznych Zakładach Graficznych J. E. Wofensbergera, Zurich 1916, Warszawa, Główna Księgarnia Wojskowa 1936. Oprawa wykonana w zakładach introligatorskich B. Zjawiński w Warszawie. Edycja: 443/1035

- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. kat. 220 s. 230

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Posiłek, ok. 1927

gwasz, papier, 35,5 × 26 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: l. gottlieb

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Legionista, 1916

Litografia barwna; wym.: 194 x 250 mm; sygn. pł. w obrębie komp. p.d.: Kostiuchnówka L. Gottlieb 5.5.916.

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

KOBIETY Z DZIECKIEM

akwarela, ołówek, kredka, papier
15 x 12,8 cm (w św. passe-partout)
na odwrocie: Szkic leżącej kobiety i sylwetki pięciu postaci ołówek, kredka, 16,3 x 21,4 cm (w świetle passe-partout)

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Akt

sygn. p.d.
akwarela, papier
32.5x24.5 cm

GOTTLIEB Leopold (1879-1934)

Kobieta z dzbanem

olej, płótno, 81 x 65 cm
niesygn.

liczba obiektów: 230