RIDINGER Johann Elias (1698 - 1767)
Cürassier oder Soldaten Pferd.
Miedzioryt, sygn.: "J. E. R. fec." Pochodzi z dzieła: Ridinger J. E. - "Entwurf einiger Tiere, wie solche nach ihren unteschiedenen Arten, Actionen und ...". Augsburg ca. 1753.
Format: 18,5 x 14 cm (plansza: 30 x 19,6 cm).
Stan dobry. Przedstawia konia wojskowego. (Rycina nosi nr 19).
cena wywoławcza: Wykup abonament
(Der Hirsch stellt sich im Wasser, die Hunde werden
gestopfft und ihme der Fang gegeben) - z "Der Parforcejagd
vierter Teil" - odbitka pó¼niejsza
miedzioryt, papier
25,3 x 46,2 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: Joh. El. Ridinger del. Sc. et execud. Aug. Vind;
Scena opisana u dołu.
Der Abend (Wieczór), koniec XVIII w.
Mezzotinta;
wym.: 420 x 570 mm;
sygn. pł.: Joh. El. Ridinger excud. Ang. Vind.; grafika po konserwacji. Bardzo dekoracyjna grafika.
miedzioryt,
wym.: 31 x 21,1 cm
sygn. pod rycina: Ein TanzBahr, mit seinem Führer, Vn ours dansant avec son conducteur; niżej z prawej: J. El. Ridinger del. Sc. Et excud. Aug. Vind.
Scena biblijna - Bóg zakazuje człowiekowi przyjmowania owoców drzewa dobra i zła
miedzioryt, papier,
39,1 x 54 cm (wymiar odbitki),
46 x 64,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Joh. Elias Ridinger inv. del. fec. et excud a.v. (na płycie);
u dołu cytat z Księgi Rodzaju 2:16-17, w języku niemieckim, francuskim i po łacinie
miedzioryt, papier, 53,3 x 74,8 cm (odciski płyty);
opisana u dołu: Wie das Wild-Schwein gehaezt und Ihm der Fang Gegeben wird / Qua Ratione Aper exagitatus tandem Prosternatur;
p. d.: Johann Elias Ridinger inven. fecit et excud. Aug. Vind (na płycie).
Jedna z największych, pełna dramaturgii, znakomicie skomponowana praca miedziorytnicza J. E. Ridingera.
miedzioryt, papier,
53,5 x 75 cm (odciski płyty);
opisana u dołu: Wie das Wildschwein gehaetzt (...)
p.d.: Johann Elias Ridinger inven. fecit et excud. Aug. Vind (na płycie)
miedzioryt, papier,
38 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: Dieser Hirsch von 24. Enden...;
l.d.: Joh. El. Ridinger inv. et. del.
p.d.: M.E. Ridinger sculps. Aug. Vind.
miedzioryt/papier
38 x 62 (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu
miedzioryt/papier
38 x 62 (w świetle oprawy)
sygnowany u dołu
akwaforta,
315 x 485 mm,
sygn. pł.: Joh. El. Ridinger del. fec. et exc. Ang. Vind.
Grafi ka po konserwacji.
Tzw. "mała szkoła jazdy" (Kleine Reitschule) mistrza scen myśłiwskich i hippicznych.
Książka zawiera 47 akwafort (tabl. 1-46 i k. tytułowa) o wymiarach 19 do 20 cm na 13,5 do 14,5 cm.
Tabl. 1 sygnowana na płycie: Joh. El. Ridinger inv. del. sc. et. excud. A. V." [= ułożył, rysował, sztychował i wydał w Augsburgu]. Następne tablice sygnowane monogramem "J. E. R."
Cykl wymieniony w Thieme,Becker, Allgemeines Lexikon,.., (t.28, s.309). Opr. skóra z epoki, na grzbiecie złocenia.
sygnowany na płycie l.d.(odbitka XIX w.)
akwaforta
31.4x48.5
akwaforta, papier jasnożółty, 31 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Joh. El. Ridinger del. fec. et exce. Aug. Vind, poniżej: obszerny opis sceny w języku niemieckim (odbitka późniejsza)
sygn. l.d.: Joh. El. Ridinger del. sculps. et sxcud. Aug. Vind;
poniżej: obszerny opis sceny w języku niemieckim (odbitka późniejsza)
akwaforta, papier jasnożółty, 31 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Joh. El. Ridinger del. sculps. et sxcud. Aug. Vind
sygnowany na płycie l.d. (odbitka XIX w.)
akwaforta
31.4x48
miedzioryt
wym.: 53,5x38,5 cm
sygn. na płycie p.d.: Joh. El. Ridinger inv. des. et exc.
akwaforta
31x47.5