1 zł
2 600 000 zł

BEHRMANN Adolf (Abraham) (1876 Ryga-1942 Białystok)

Widok z Palestyny, ok.1925

olej, tektura
39,5 x 51 cm
sygn. p.d.: Behrmann. Na odwrociu naklejka: Nr 27 / kat. 16, odręcznie: 564, No 120

cena wywoławcza: Wykup abonament

MODLĄCY SIĘ ŻYD

Olej, płótno na tekturze; 37,5 X 29,2 cm
Sygnowany p. d.: Behrmann

Pejzaż nadmorski

olej, tektura;
39 x 51 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Behrmann
na odwrocie napis: N. 120 | 564

TANCERKA

Olej, tektura; 19,7 x 15,5 cm
Sygn. p. d.: Behrmann

STUDIUM PORTRETOWE MURZYNKI, 1925 r.

Pastel, papier; 60 x 46 cm (w świetle ramy)
Sygn. p. d.: Behrmann | Marrakesz 23 (?)

PIRAMIDY, 1925 r.

Olej, płótno; 49,5 x 68 cm
Sygn. p. d.: Behrman Cairo 25

AUTOPORTRET W STROJU ARABSKIM

olej na tekturze, 35 x 35 cm,
sygnowany p. d. "Behrman"

DRZEWO

olej na płótnie, 45,5 x 54 cm,
sygnowany p. d. "Behrman"

Pejzaż orientalny

akwarela, papier, 31 x 46 cm;
sygn. p.d.: Behrmann

AUTOPORTRET w STROJU ARABSKIM

olej na tekturze, 35 x 35 cm,
sygnowany p. d. "Behrmann"

WJAZD DO JEROZOLIMY

Olej na tekturze 17,5 X 23 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany p.d. - "Behrman"

WSCHODNIA PIĘKNOŚĆ

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 49 x 40,5 cm, sygnowany p. d. "Behrmann"

Brama w Marrakeszu

olej, płótno, 77 x 85 cm; sygn. p.d.: Behrman /Marrakich

DRZEWO

olej na płótnie, 45,5 x 54 cm, sygnowany p.d. "Behrman"

JEŹDŹCY ARABSCY

olej na tekturze, 19 x 24 cm (w świetle passe-partout),
sygnowany p.d.: "Behrman"

Castilo del Rey Jaime I

cykl 6 pejzaży we wspólnej oprawie
olej, deska, 11 x 15 cm (każda)
sygn.: Behrman

RÓŻE

Olej, płótno naklejone na dyktę; 74,5 x 141 cm
Sygn. l.d.: A.Behrman

Castillo Del Rey Jaime I

6 pejzaży oprawionych we wspólne passe-partout,olejne na deskach,
49 x 66 cm (wymiary całości)
sygnowane p.d.: "Behrman" (na każdym) na odwrocie nalepka składu przyborów malarskich H.A. Kunert i S-ka w Łodzi

Łodzie przy nabrzeżu

olej na tekturze, 34,7 x 62,6 cm
sygnowany p.d.: "Behrman"

Autoportret

olej na desce, 36,5 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: "Berman"

Malarz wykształcony w Akademii monachijskiej i w Paryżu. Znany jako twórca orientalnych scen i pejzaży malowanych podczas licznych podróży do Maroka, Algieru i Tunisu.

liczba obiektów: 61