1 zł
2 600 000 zł

MALINA Marian (1922-1985)

GŁOWA W KAPELUSZU, 1949

Tusz, piórko, papier; 20 x 15 cm
Sygnowany p.d.: M Malina 1949 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALINA Marian (1922-1985)

KOMPOZYCJA

Litografia, papier; 17 x 23 cm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem p.d.: M Malina

MALINA Marian (1922-1985)

SIEDZĄCY CHŁOPIEC, 1947

Tusz, piórko, papier; 15,5 x 10,7 cm
Sygnowany p.d.: M.Malina 1947r

MALINA Marian (1922-1985)

Podsłuchiwanie, 1967 r.

linoryt/papier, 54 x 52,5 cm (zadruk), 70 x 61,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany ołówkiem p.d.: `M. Malina 1967 r.`, opisany l.d.: `Podsłuchiwanie`

MALINA Marian (1922-1985)

Harnaś, ok. 1945

Akwarela, karton; wym. 44,5 x 58 cm;
sygn. oł. l.d.: M. Malina, p.d.: Szkic do malowanki ludowej "Zbójnik".

MALINA Marian (1922-1985)

KOMPOZYCJA EGZOTYCZNA, 1960

Cellografia, papier; 51 x 38 cm (odcisk)
Sygnowana ołówkiem pod ryciną: allagrafia, Kompozycja egzotyczna, Marian Malina 1960 R.
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

MALINA Marian (1922-1985)

NOCĄ, 1962

Drzeworyt, papier; 40 x 56 cm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Drzeworyt, Nocą, M.Malina 1962. R.

MALINA Marian (1922-1985)

KOMPOZYCJA - AGRESJA, 1959

Drzeworyt, papier; 58 x 44 cm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Kompozycja-agresja M. Malina 1959 R.

MALINA Marian (1922-1985)

Kobieta w pasiastej sukience, 1947

Akwarela, tusz, papier; wym.: 26 x 18 cm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 1947 r.; kompozycja naklejona na karton, niewielki ubytek p.g. narożnika.

MALINA Marian (1922-1985)

Portret kobiecy, 1980

Collage: odbitka stemplowa, tusz, farba, papier gazetowy; wym.: 32 x 26,5 cm; praca nie sygn. pochodząca ze spuścizny po artyście, przechowywanej w rękach rodziny; kompozycja naklejona na karton.

MALINA Marian (1922-1985)

Nocą, 1962

Collage: tusz, akwarela, ołówek; wym.: 12 x 16 cm; projekt grafiki o trym samym ty- tule; praca nie sygn. pochodząca ze spuścizny po artyście, przechowywanej w rękach rodziny; kompozycja naklejona na karton.

MALINA Marian (1922-1985)

Propaganda lat 50., lata 50.

Zestaw 5 projektów plakatów propagandowych; akwarela, karton, papier; wym. każdej z prac ok.: 50 x 37 cm. Kompozycje wpisu- jące się w nurt komunistycznej, przerysowanej i wzorowanej na sowieckiej, propagandy. Prace przedstawiają amerykańskich bankierów z bombą atomową pod pachą, Brytyjczyka na lwie (też z bombą), zwłoki Murzynów itp.

MALINA Marian (1922-1985)

Martwa natura z dzbanem, 1948

Akwarela naklejona na karton; wym. komp.: 27,5 x 18,5 cm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 48.

MALINA Marian (1922-1985)

Stragan z owocami, ok. 1948

Akwarela naklejona na karton; wym. komp.: 22,5 x 16,8 cm;
nie sygn. Praca ze zbiorów rodziny artysty.

MALINA Marian (1922-1985)

Rzut młotem, 1953

Litografia; wym. w świetle pp: 510 x 340 mm; sygn. oł. p.d.: M. Malina 53 r.

MALINA Marian (1922-1985)

Stół z rybą

gwasz/papier, 30,5 x 43 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `M. Malina`

Estymacja: 800 - 1 000 zł

MALINA Marian (1922-1985)

Na spacerze, 1948

Litografia podkolorowana akwarelą;
wym. pl.: 218 x 260 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 48, techn. l.d.

MALINA Marian (1922-1985)

Człowiek z puzonem

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 188 x 153 mm;
nie sygn.

MALINA Marian (1922-1985)

Czytający gazetę, 1947

Akwaforta;
wym.: 132 x 172 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 47, techn. l.d.

MALINA Marian (1922-1985)

Koncert gitarowy, 1947

Akwaforta;
wym.: 95 x 132 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Malina 47 r.

liczba obiektów: 184