1 zł
2 600 000 zł

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Z szopką

Linoryt; wym. w świetle pp: 169 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: W. Chomicz, l.d. tytuł oraz oryg. linoryt. Płyta sygn. l.d.: Ch.

cena wywoławcza: Wykup abonament

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Dawny Kraków, 1945-1946

Zestaw 4 drzeworytów; wym.: 125 x 150 mm (każda); współoprawne w dwa pp; na odwrociach naklejki autorskie W. Chomicza; tytuły: 1. Wawelski rapsod, 2. Legenda Wawelu, 3. Mury floriańskie. Arsenał XVIII wiek, 4. Mury floriańskie. Domek kata XIII wiek.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Tadeusz Kościuszko, 1937

Drzeworyt kolorowany; wym.: 245 x 205 mm; sygn. oł. p.d.: W. Chomicz, l.d.: Oryg. drzeworyt. Na odwrocie naklejka autorska z opisem pracy, pieczątką i dedykacją artysty.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

The Cracow pageant [Kraków], 1939

Plakat turystyczny; litografia barwna;
wym.: 995 x 635 mm;
sygn. pł. p.d.: W. Chomicz; Drukarnia Narodowa w Krakowie.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

PANORAMA WAWELU ZE WZGÓRZA ŚW. BRONISŁAWY, 1939/1940

olej na płótnie,
58 x 70 cm, sygnowany p.d.
"W. Chomicz 1940 W",
na odwrocie napisy autorskie: "Panorama Wawelu z wzgórza św. Bronisławy/1939/40/ lub Widok z Salwadora na wiosnę/ W. Chomicz/Kraków Gontyna 9 /Salwator" oraz: nalepka autorska z danymi o obrazie i kartka wystawowa TPSP w Krakowie z 1939 r. z tytułem
"Widok na Wawel z Salwatora (wiosną 1939)".

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Kraków. Wjazd królewski na Wawel, 1939

Drzeworyt na bibule;
wym.: 266 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Kraków. W. Chomicz, l.d.: oryg. drzeworyt; na pł. mon. wiąz. p.d.; tytuł w kartuszu, w obrębie kompozycji. Praca po konserwacji.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Chrystus Frasobliwy, 1939

Drzeworyt ręcznie kolorowany;
wym.: 305 x 260 mm;
sygn. p.d.: WChomicz, l.d.: Oryg. drzeworyt ręcznie kolorowany; tytuł w obrębie kompozycji. Na odwrocie naklejka z pracowni artysty, z opisem i dodatkową
sygnaturą.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Pastorałka III - Trzej Królowie Monarchowie?, ok. 1933

Drzeworyt na bibule;
wym.: 250 x 247 mm;
sygn. oł. p.d.: WChomicz oraz na pł. p.d. mon.; l.d. technika i tytuł.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Pastorałka II - Rąbek z głowy zdjęła?, ok. 1933

Drzeworyt na bibule;
wym.: 300 x 257 mm;
sygn. oł. p.d.: WChomicz oraz na pł. mon. p.d.; l.d. technika i tytuł.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Pastorałka I - Przybieżeli do Betlejem?, ok. 1933

Drzeworyt na bibule;
wym.: 250 x 247 mm;
sygn. oł. p.d.: WChomicz oraz na pł. mon. l.d.; l.d. technika i tytuł.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

POLAND, THE CRACOW PAGEANT, 1930-TE

litografia/papier,
99,5 x 63,5 cm
sygn. p..śr.:`W.Chomicz`

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Szopka Krakowska.

Drzeworyt, sygn. przez Artystę ołówkiem poniżej kompozycji oraz zatyt. na klocku. Kraków b. r. (1954). Format: 30 x 25 cm (w ramie za szkłem: 40,5 x 36 cm). Stan b. dobry. Przedstawia szopkę krakowską na tle rozgwieżdżonego nieba, poniżej aniołki trzymające szarfę z napisem. Chomicz W., grafik, malarz, rzeźbiarz, prof. ASP.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Stare mury podwawelskie w XVIII w..

Drzeworyt, sygn. przez Artystę ołówkiem poniżej kompozycj. Kraków b. r. Format: 18 x 57 cm (w ramie za szkłem: 31 x 69,5 cm). Stan b. dobry. Drzeworyt przedstawia architekturę drewnianą Krakowa. Na pierwszym planie kareta wjeżdżająca przez most zwodzony, a za nią jeźdźy konni. W prawej części na wzgórzu Wawel. Chomicz W., grafik, malarz, rzeźbiarz, prof. ASP.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

Noc kupalna.

Drzeworyt, 30 x 18 cm. Sygnowany na klocku l.d. "CH" oraz pod klockiem p.d. "Chomicz W", l.d. tytuł i technika.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

olej na płótnie,
58 x 70 cm,
sygnowany p.d. "W. Chomicz 1940 W",
na odwrocie napisy autorskie: "Panorama Wawelu z wzgórza św. Bronisławy/1939/40/ lub Widok z Salwadora na wiosnę/ W. Chomicz/Kraków Gontyna 9 /Salwator" oraz: nalepka autorska z danymi o obrazie i kartka wystawowa TPSP w Krakowie z 1939 r. z tytułem "Widok na Wawel z Salwatora (wiosną 1939)".

CHOMICZ Witold (1910-1984)

CHRYSTUS FRASOBLIWY, 1939

drzeworyt kolorowany akwarelą,
30,5 x 26 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "WChomicz",
na odwrocie autorska kartka katalogowa:
"Zbiory i galeria prac Witolda Chomicza artysty malarza i grafika, profesora ASP w Krakowie" z opisem tego drzeworytu.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

TRYPTYK BOŻONARODZENIOWY, 1937

drzeworyty barwne na bibułce,
sygnowane na klockach monogramem wiązanym "WCh" i u dołu ołówkiem "1937 Kraków W. Chomicz" oraz tytuły kwater tryptyku.

CHOMICZ Witold (1910-1984)

LAJKONIK

drzeworyt barwny, 16,5x15 cm sygnowany ołówkiem u dołu po prawej "W. Chomicz" (również tytuł pracy) i na klocku, monogramem wiązanym "Ch"

CHOMICZ Witold (1910-1984)

NOC KUPALNA

drzeworyt, 30 x 18 cm, sygnowany na klocku l.d."CH" i pod ryciną, ołówkiem "Chomicz W." (oraz tytuł pracy i technika).

CHOMICZ Witold (1910-1984)

liczba obiektów: 70