b0nano 3.2"rootlegacy.artinfo.plactions/cron.class.php artinfo.pl - Portal rynku sztuki
1 zł
2 600 000 zł

CZERMAŃSKI Zdzisław (1900-1970)

Józef Piłsudski w 13 planszach

druk offsetowy, papier; 47 x 33 cm;
odbitki sygnowane na płycie l. d.: Czermański;
plansza z faksymile recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego;
oprawa: teka kartonowa (uszkodzenia).
Warszawa - Wydawnictwo J. Przeworskiego - 1935 (wydanie drugie).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Teka Józef Piłsudski w 13 planszach Zdzisława Czermańskiego

Wydawnictwo J. Przeworskiego, Wyd. II, Warszawa 1935
foto-offset
47.5x34 cm

MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI, 1935

Litografia, papier, 44 x 32,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany z płyty l. d.: Czermański

JÓZEF PIŁSUDSKI W 13 PLANSZACH

Warszawa 1935. Wydawnictwo J. Przeworskiego, wydanie drugie
Litografia, papier, 47,2 x 33 cm
Sygnowane. l. d.: Czermański. (na niektórych widnieje data 35)
Plansza z faksymilem recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego
Zszyte i oprawione w album z twardą oprawą w płótnie

PIŁSUDSKI W PARYŻU, 1935

Litografia, papier; 46 x 31 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l.d.: Czermański
Z teki "Józef Piłsudski"

RANNI ŻOŁNIERZE, 1940

Tusz, piórko, papier; 30 x 25 cm

TRZECH POLSKICH ŻOŁNIERZY, 1940

CHORY MARSZAŁEK ODWIEDZANY PRZEZ DZIECI, 1935

Z teki "Józef Piłsudski w 13 planszach"
Litografia, papier, 46,5 x 32 cm
Sygnowany z kamienia l. d.: Czermański .

JÓZEF PIŁSUDSKI WSPARTY O SZABLĘ, 1935

Sygnowany z kamienia l. d.: Czermański . 35

JÓZEF PIŁSUDSKI Z CÓRKAMI, 1935

PIŁSUDSKI NA TRYBUNIE, 1935

Józef Piłsudski, 1935

litografia, papier, 46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Czermański (na płycie)

Sygnowane. l. d.: Czermański.(na niektórych widnieje data 35)
Oprawa: teka kartonowa

Józef Piłsudski, 1935

sygn. l. d.: na płycie: Czermański . /35
Tablica z teki "Józef Piłsudski", Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935

Warszawa 1935. Wydawnictwo J. Przeworskiego;
47 x 33 cm; plansza z faksymile recenzji teki oraz autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego, odbitki sygnowane na płycie l. d.: "Czermański".
Oprawa: teka kartonowa. Stan: teka po naprawie, niewielkie zaplamienia i naddarcia kilku plansz, brak karty z tytułami plansz.

Marszałek Józef Piłsudski - W Paryżu rok 1921, 1935

litografia, papier,
47,2 x 33 cm;
sygn. l. d.: Czermański

ZESTAW SIEDMIU KARYKATUR

DO KASYNA GARNIZONOWEGO XIX. PUŁKU PIECHOTY WE LWOWIE
Tusz, szkic ołówkowy;
ok. 35 x 28 cm
Sygnowane: Czermański

KOBIETY W POLU, 1941

tusz, akwarela, gwasz,
49 x 42 cm w świetle ramy,
sygnowany l.d. "Czermański 41". Reperowany lewy, dolny narożnik.

liczba obiektów: 70