1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Relief nr 92

sygn. na odwrociu
technika własna
30x30

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOMPOZYCJA NIEBIESKA, 1976 r.

Akryl na płycie 22,5 x 22,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "1976 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA NR 58, 1973 r.

Akryl na płycie 60 x 60 cm
Sygnowany na odwrocie - "nr 58 - 1973 / H. Stażewski"
Na odwrocie nalepka DESY

RELIEF METALOWY, 1964 r.

Mosiądz, sklejka, płyta, akryl 38 x 38 cm
Sygnowany na odwrocie - "1964 / H. Stażewski"

Kompozycja nr 135 1978

akryl, płyta spilśniona, drewno, 63,4 x 63,4 cm; sygn. i dat.
na odwrocie: nr 135/1978/H.Stażewski

Relief

technika własna, akryl, płótno, 33,5 x 33,5 cm; sygn. na odwrocie: H. Stażewski

PEJZAŻ Z ŁÓDKĄ I RYBAKIEM, 1942

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 9,5 x 12 cm, sygnowany pod rysunkiem, po prawej "H. Stażewski / 1942"
z okupacyjnego szkicownika artysty

Kompozycja 1979

relief, akryl, sklejka, 44,5 x 44,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: 1979/H.Stażewski

Relief 21 1964

relief, akryl, drewno, sklejka, płyta pilśniowa, 36 x 36 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski / 21 - 1964 / 36 x 36 cm

Portret Kokoszki, 1987

gwasz, tektura
29 x 23,5 cm

KOMPOZYCJA

1976 r.

PORTRET KAROLA SZYMANOWSKIEGO

1952 r.
Olej na płótnie 91,5 x 72,5 cm
Sygnowany p.d. - "Stażewski" oraz na odwrocie "H. Stażewski / 1952"

LINIE nr 87, 1979

akryl na płycie, 34,5 x 34,5 cm, sygnowany na odwrocie "nr 87, 1979, /H.Stażewski"
Ofiarowany obecnemu właścicielowi przez artystę.

Kompozycja 1975

relief, akryl, sklejka, dykta, 39 x 39 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Stażewski/1975

Relief biało-czarno-szary Nr 23 1964

relief, akryl, sklejka, dykta, 82 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie:
nr. 23-1964/ H. Stażewski / Relief biało-czarno-szary/80 x 50 cm

Portret kobiety na tle miasteczka, 1941

tempera, tektura,
56.5 x 44.3 cm
sygnowany oł. p.d.: Drogiej Danusi | H. Stażewski | 1941 na odwr. p.d. nakl. kartka z sentencją pisaną odręcznie przez artystę: IMPERATYW | Jest rzeczą | zdalnie kierowaną | (ale nie przez Pana Boga)

Przygotowanie do reliefu, 1967

pisak zielony, papier kredowany,
12.5 x 12.5 cm
na odwr. nakl. kartka z odręcznym napisem długopisem: HENRYK STAŻEWSKI | (1894-1988) | "Przygotowanie do reliefu" | pisak zielony na papierze | 12,4 x 12,4 cm | Z kolekcji Andrzeja Szewczyka | Praca wystawiana w Galerii | FOKSAL, WARSZAWA, 1967

RELIEF GRANATOWY, 1978 r.

Akryl na płycie 39 x 39 cm
Sygnowany na odwrocie - "1978 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1982 r.

Serigrafia na papierze 59 x 59 cm
Sygnowany p.d. - "H. Stażewski 1982"
EA 17/20

RELIEF W ZIELENIACH

1975 r.
Akryl na płycie 31,5 x 31 cm
Sygnowany na odwrocie - "1975 / H. Stażewski"

liczba obiektów: 616