1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Kompozycja 1970

akryl, tektura, 30 x 30 cm; sygn. i dat. na odwrocie: 1970/H. Stażewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

AUTOPORTRET Z PAPIEROSEM, 1948

atrament (sepia) pióro, papier naklejony na płytę,
23 x 29 cm
sygnowany oł. p.d.: H. Stażewski / 1948, na odwr. oprawy pośr. nalepka z szarej folii z napisem białą farbą: AUTOPORTRET, 1948, SKLEJKA, PŁÓTNO / WŁ. PRYWATNA, l.g. niewyraźny napis oł.: Z. Slipko [Supko ?]

Relief, 1977

akryl, płyta piśniowa
30 x 30 cm

Trzy akty kobiece 1956

tech. własna: rysunek wydrapywany, płyta pilśniowa, olej, 21,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d. - Stażewski, sygn. i dat. na odwrocie - 1956 / H. Stażewski

RELIEF, ok. 1970 r.

akryl, płyta pilśniowa 30 x 30cm,
Na odwrocie zielonym markerem napis: H.Stażewski

technika własna, płyta, 33,5 x 34 cm;
sygn. na odwrocie - H. Stażewski/ 1976. Nr 129

Kolor nr 1, 1980

akryl, płyta pilśniowa
45 x 45 cm

mieszana,
60 x 60 cm
Sygnowany flamastrem na odwr. śr.1973 / H. Stażewski

Projekt okładki

litografia barwna, 22 x 22 cm
sygnowana p.d.: "H. Stażewski"
na odwrocie pieczęć Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Relief 7-kolorowy

gwasz na płycie, 20 x 20 cm
na odwrocie podpis: "1980/ H. Stażewski", dedykacja: "Małgosi H.S.", oraz pieczęć zastępcy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Relief zielono-niebiesko-różowy, 1980

gwasz na płycie, 29,9 x 29,9 cm
na odwrocie dedykacja: "p. Andrzejowi Paczkowskiemu/ Henryk Stażewski/1980" i pieczęć zastępcy Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Rybak w łodzi, 1942

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę, 9,5 x 12,1 cm
sygnowany pod rysunkiem p.d.: "H. Stażewski/ 1942"

ULICA w Poznaniu

gwasz na papierze, 21 x 31 cm
sygnowany l.d. "Stażewski"

Portret, 1945

ołówek na papierze, 14,5 x 11 cm
sygnowany l. d. : "1945/ H. Stażewski"
na odwrocie nalepka: "Galeria Podbrzezie/ Rostworowski Gallery/ D. A. Unicum/ Aukcja 1" i informacje o obrazie

Relief różowo-błękitny

tempera na płycie, 17 x 17,5 cm, sygnowany ołówkiem "H. Stażewski"

Relief,1978

akryl, płyta pilśniowa
33,8 x 33,8 cm

liczba obiektów: 616