1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Autoportret - z tryptyku Z mojego świata

olej, płyta, 70 × 52 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman
na odwrocie autorski napis: Lewy bok tryptyku/"Z mojego świata"

Estymacja: 13 000 - 15 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret z figurką Chrystusa

olej, płótno, 94 × 65 cm

Estymacja: 95 000 - 110 000 zł

Dziewczynka z fiołkiem, 1936 r.

olej/płótno, 71 x 66 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Wlastimil Hofman | 1936`

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Chłopiec z kapeluszem w dłoniach, przed 1918 r.

olej/płótno, 25 x 21,5 cm
sygnowany l.g.: `V.H.`

Estymacja 6 000 - 9 000 zł

Tęsknota, 1927 r.

olej/tektura, 19 x 38,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Wlastimil Hofman 1927`

Estymacja 15 000 - 20 000 zł

Dziewczynka z królikiem

olej, tektura; 49 x 34,7 cm
sygn. p.d. Wlastimil/ Hofman

estymacja: 25000 - 30000 zł

Dzieci na niwie

olej, sklejka; 52 x 37 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman

estymacja: 15000 - 18000 zł

Pejzaż zimowy

olej, płyta; 22 x 13 (w świetle ramy);
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman/ 19....8?

Madonna Gaudiosa

litografia, papier,
20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany)
na odwrocie drukowany napis: MADONNA GAUDIOSA
Autolitografia Wlastimila Hofmana - powstała wg kompozycji artysty z początku XX w. - odbita w firmie A. Pruszyńskiego, Kraków, ul. Pijacka 17 w 1928 r. z okazji 25. lecia pracy twórczej artysty.

Pogrzeb ptaszka - kompozycja alegoryczna, 1918

olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/ 1918

Dzieci z gołąbkiem, 1922

olej, tektura; 63 x 74 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922

Wiosna, 1927

olej, płótno; 172 x 97 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofmann/ 1927
Na odwrocie nalepka z Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z informacjami o pracy

PORTRET KOBIETY W CZERWONYM SERDAKU, 1950

Olej, sklejka;65 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Wlastimil |Hofman | 1950

Trwoga

olej, płótno, 40 x 40 cm, sygn., l.d.: Wlastimil Hofman 1931

Koń

olej, sklejka, 24 × 24 cm
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman

6 000 - 8 000 zł

Ranny

olej, tektura, 57 × 42,5 cm
niesygnowany
na odwrocie nalepka z wystawy w TPSP w Krakowie z tytułem pracy oraz orzeczenie autentyczności Leszka Ludwikowskiego z 1977 r.

14 000 - 16 000 zł

Dzieci

olej na tekturze; 24,5 x 34 cm;
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman

Zamyślona dziewczynka

olej, sklejka, 25 x 34,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Chłopczyk i mały faun. Głos natury, 1929

olej, tektura, 32 x 41 cm
sygn. l.g.: 1929 / Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis ołówkiem: "Głos natury", oraz pieczęć niemieckiej firmy: Dr. Fr. Schoenfeld & Co. / Sorte 635 G / No. 6 Grosse 41 x 32 cm.

Starość, 1918

olej, sklejka; 40 x 73,5 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u góry: Wlastimil Hofmann 1918
na odwrocie stempel: R. ALEKSANDROWICZ MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH KRAKÓW ul. BASZTOWA 12., po lewej stronie nieczytelny fragment stempla

liczba obiektów: 1577