1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Robotnicy

akwarela/papier,
5 x 18 cm
na odwrociu: sygn. Jan Byk, opis: "Życie Literackie", nr 11/35/, 25.V.52

cena wywoławcza: Wykup abonament

Krajobraz

akwarela/papier,
14,2 x 20,5 cm
na odwrociu opis: "Życie Literackie", nr 11/356, 25.V.52, rys. Franciszek Starowiejski

Odwrot duszy, 2008 (1708)

Serigrafia;
wym. komp.: 500 x 700,
sygn. złotym pisakiem śr.d.: FStarowieyski, na pł. śr.p.: Odlot duszy/FStarowieyski/1708; egz. 38/74; na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez żonę artysy Teresę Starowieyską. Praca oprawiona.

Bez tytułu, 1992

druk, kolaż, papier,
87 x 55
sygn. i dat.: FStarowieyski 1692;
numer odbitki: 18/45; z boku nitka z 17 Teatru Rysowania

Fala, 2003

druk unikatowy, papier,
29,5 x 41,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany u dołu: Fala 17FS03 edycja specjalna - Dar Natury

Projekt plakatu, 1963

akwarela, papier,
49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. Starowieyski del. oraz l. d.: Jan Byk sc. 63.; na odwrocie pieczątka

Projekt plakatu do filmu Lokis. Rękopis profesofa Wittemnacha, 1970 r.

gwasz/papier, akwarela/papier,
62 x 44,5 cm
na odwrociu zapiski z drukarni o nakładzie

62 x 45,5 cm
na odwrociu odręczne uwagi autora do sposobu drukowania oraz zapiski z drukarni o nakładzie

Chmura nad N.Y. widziana z bagien Newark, 1696 (1996) r.

kredka/papier,
50 x 65 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Chmura nad N.Y. widziana z bagien Newark F. Starowieyski 1696 P`

Postać odwrócona, 1687 (1987 r.)

akwarela/papier,
24 x 32 cm
sygnowany i datowany p.śr.: `Starowieyski 1687`

Postać, 1687 (1987 r.)

akwarela/papier, kredka/papier,
29 x 41,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `16 FS 87` (monogramem wiązanym)

Akt, 1688 (1988) r.

kredka/papier, sangwina/papier,
127 x 59 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany śr.p.: `FBS 1688 (monogram wiązany) P.`

Symbolika nieoznaczająca absolutnie nic!

pastel, papier,
30 x 41,8 cm;
sygn. p. d.: FS [monogram wiązany] / 1694

Z cyklu Polifacje, 2001

pastel, papier,
31 x 23,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: FStarowieyski 1701;
na odwrocie, na oprawie napisy autorskie i sygnatura

Polifacje, 1990

węgiel, papier,
20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: F. Starowieyski 1690

Głowy

pastel, papier
30 x 21 cm

Przerażająca dupa (1990)

sygn. dat. p.d.
sangwina, papier
29.5x21

bez tytułu

tech.własna
21x30 cm
(pracę ofiarowała żona artysty Teresa Starowieyska)

Pieta, 1980

gwasz, pastel, papier;
63 x 49 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu (PIETA) WESPERBILD wonder another/ dimension. Starowieyski/BERLIN/ 1680

Bez tytułu, 1685 r. (1985 r.)

pastel/papier, kredka, węgiel, biel tytanowa,
47 x 30,5 cm (w świetle passe-parout)
sygnowany i datowany d. śr.: `F. Starowieyski 1685 W`

liczba obiektów: 829