1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

U studni

olej, tektura,
73,2 x 92,8 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 191

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korowód na brzegach Styksu - szkic

olej, płótno naklejone na tekturę,
22 x 34 cm;
sygn. p. g.: "Jacek.... / 18"

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia lichtarza, łyżeczki,

rysunek satyryczny głowy mężczyzny z profilu;
ołówek, papier,
16,7 x 24,6 cm (w świetle oprawy);

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z MUZź, 1924

olej, płótno, 72 x 51.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski 1924
Na odwrocie napis na płótnie l.d.: PROPRIEDAD DE | STAN. SOWIŃSKI | CI = 968537.-

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z GAŁźZKź KLONU, po 1920

olej, tektura, 31.3 x 23.4 cm
sygnowany l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Kobieta na tle pejzażu

olej, deska;
14,8 x 24 cm
sygn. p.d. J.Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret, 1915

olej, płyta,
46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń Czerwiec 1915.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Korowód

ołówek, papier,
9 x 29 cm (w świetle oprawy);
z lewej u dołu fragmentarycznie widoczna okrągła pieczęć;
na odwrocie szkicowo ujęta kompozycja w ołówku

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studia polnych kwiatów

ołówek, papier,
13 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
napis l.g.: K…
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW . MARJI MALCZEWSKIEJ; oraz nr 202

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

NOCNI WĘDROWCY

akwarela, gwasz/papier,
19 x 29 cm
sygnowany l. d.: `J. Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET Z MODELAMI, 1905 R.

olej/płótno,
100 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l. g.: `J Malczewski - 1905`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

DWOREK

akwarela/papier,
13 x 20,5 cm
sygnowany p. d.: `J Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Krakus

ołówek, tusz lawowany, papier,
32,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p .g.: JMalczewski (ołówkiem);
napis autorski z prawej: Krakus. (ołówkiem)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Odpoczynek, 1872

ołówek, papier, 19,8 x 32,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany)1872 sierpień
u dołu pośrodku napis: JMalczewski;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

GDAŃSZCZANKI, 1867-1871

Rysunek piórkiem, papier
17,6 x 21,6 w świetle passe-partout
Pod postaciami napisy: z Kielisińskiego | Gdańszczanki z XVII w | panna młoda | panna | Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC DWUSTRONNY ZE SCENAMI FIGURALNYMI

Rysunek piórkiem, papier
23,4 x 28,4 w świetle passe-partout
Sygnowany recto: ołówkiem: Jacek Malczewski | okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa | pieczątka: 1093
Stan zachowania: trzy przedarcia papieru.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

SZKIC POSTACI KRÓLA

ORAZ 3 GŁOWY ZBROJNYCH, 1867-1871
Akwarela, szkic ołówkowy, rysunek piórkiem, papier
24,6 x 19,3 cm w świetle passepartout
Przy głowach - napisy piórem i ołówkiem dot. materiałów.
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos, po 1926

olej, sklejka
99,5 x 53 cm;
u dołu z lewej ślady sygnatury: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET KOBIETY, 1918

Pastel, kredka, papier
38,5 x 52,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Malczewski | 10 maj 1918
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

LEŻźCA KOBIETA - SZKIC

olej/tektura, 25 x 35,5 cm
sygnowany p. d.: `Jacek Malczewski`
obraz pochodzi z kolekcji Aleksandra Kłaputa (1901 - 1993), wieloletniego sekretarza Wojciecha Kossaka

liczba obiektów: 1290