1 zł
2 600 000 zł

KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

Wieś Okniany na Pokuciu

olej, płótno,
23 x 32 cm
na na krośnie napis autorski: N. 152. S. KAMOCKI "WIEŚ OKNIANY / NA POKUCIU";
oraz nalepka z informacjami o obrazie: STANISŁAW KAMOCKI / olej/pł. / "Wieś Okaniany na Pokuciu" / mal. w 1917 r.
Obraz pochodzi ze spuścizny po artyście.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Most na Skawie koło Zatora

olej, płótno,
31 x 41 cm
na odwrocie na krośnie malarskim nalepka z informacjami o obrazie: STANISŁAW KAMOCKI / olej/pł. / Most na Skawie / k. Zatora

Zaułek przy kościele św. Barbary

olej, płótno dublowane,
74 x 73,5 cm;
sygn. p.d.: SKamocki
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z nr. 0678 oraz nazwiskiem twórcy, tytułem i techniką.

Zima

olej, płótno,
94,5 x 150,5 cm;
sygn. p. d.: SKamocki

Żołnierze armii francuskiej

piórko, tusz, na podrysowaniu ołówkiem, papier,
15,8 x 23,5 cm;
sygn. p. g.: St. Kamocki; l. g.: 1859; napisy autorskie: z lewej przy krawędzi: Grenadjer, z lewej między postaciami: La politesse du Voltigeur / Garde Imperiale, pod postacią centralną: Voltigeur, pod postacią z prawej: Artillerie de la garde

PEJZAŻ PODGÓRSKI

Olej, tektura;
29 x 33 cm
Sygnowany l.d.: St.Kamocki

STOGI

Akwarela, papier;
14,5 x 20,8 cm
Sygnowany l.d.: St.Kamocki

Kwiaty

olej, tektura,
45 x 63 cm;
na odwrocie nalepka z nazwiskiem autora i tytułem.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście

Jaz

olej, sklejka,
51 x 71 cm;
sygn. p. d.: słabo czytelnie
Na odwrocie nalepka z odręczną informacją: Stanisław Kamocki / "Jaz" / farb. olej / cena ...... / adres / Zakopane, ul. Kasprusie l. 34

Ułani - szkice barwne

ołówek, tusz, akwarela, papier, 20 x 24 cm
(w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Kamocki
opisany: I) / 1804 / Grenadier a cheval de la garde imperiale / raportent un drapeau pris á l`ennami; 1806 / concrists ses Flanqueurs / Grenadiers / garde imperiale

Żołnierze francuscy - szkice

ołówek, piórko, tusz, papier,
17 x 27,2 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: St. Kamocki
opisany przez artystę: l. g.: 1810, p. g.: 1814, z lewej: les camarades de Marengo, p. g.: Campagne de France

Gałązka głogu

ołówek, papier,
19,8 x 15,8 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: SZTUKA

KOŚCIÓŁ W DĘBNIE

Olej, płótno;
95 x 113 cm
Sygnowany l.d.: ST Kamocki
Na odwrocie napis: Kościół w Dębnie | N 28 / 95 x 113

Drzewo

olej/tektura,
32,5 x 46 cm
sygnowany p. d.: `St. Kamocki`

Pejzaż ze snopami

olej, tektura,
35 x 50 cm;
sygn. p.d.: SKamocki
na odwrocie sygnowany: SKamocki / 1913 (?)

Kościół Bożego Ciała w Krakowie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
97 x 67 cm;
sygn. p.d.: S. Kamocki

kredki, papier,
15,6 x 19 cm (w świetle oprawy),
sygn. l. d.: StKamocki (ołówkiem)

kredki, papier,
15,5 x 19 cm (w świetle oprawy)
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

liczba obiektów: 963