1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt, 1952

ołówek, tusz/papier
34,3 x 24,4 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ikona - Święta Paraskewa, 1962 r.

olej/deska,
33,2 x 21,4 cm
sygnowany i datowany na odwrocie długopisem: Jerzy Nowosielski 1962 r.

Statek na Missisipi, 1973 r.

olej/płótno,
50,5 x 62 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI | 1973 | WRZESIEŃ`

Damski gang , 1997 r.

serigrafia barwna/papier,
60 x 72,5 cm
sygn. i dat. p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, nr l.d.: `41/50`

Akt

ołówek/papier, terakota,
20 x 14 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
Praca posiada atest Fundacji Nowosielskich

Gimnastyczki, 1955 r.

ołówek/papier,
18 x 14 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1955`

Akt na plaży, 1950

tempera, tusz, papier,
20,7x14,5 cm

Szkic - akt tyłem

ołówek, papier,
22,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: J. Nowosielski

WIZJA ARCHITEKTURY CERKWI ŁEMKOWSKIEJ, 1981

gwasz na papierze,
20 x 28,5 cm,
sygnowany na odwrocie "Jerzy Nowosielski.8.8" (dedykacja z r. 1988);
na odwrocie odręczny napis autora "1981 wizja architektury cerkwi łemkowskiej"

Domy nad rzeką, 1964

olej, płótno;
60 x 80 cm
sygn. i opisany na odwrocie.B.29/ JERZY NOWOSIELSKI/ P.17 oraz dwie nalepki:
Jerzy Nowosielski/ Okręg ZPAP Kraków/ "Domy nad rzeką"/ ol.pł./60 x 80 cm
oraz własnoręczna nalepka artysty:
JERZY NOWOSIELSKI/ KRAKÓW/ UL.NARZYMSKIEGO 19/ I/ DOMY NAD RZEKĄ/ OLEJ, PŁÓTNO/ 1964/ 60 x 80 cm/ WŁ.AUTORA

Portret mężczyzny - 1959

Olej, płótno,
61 x 50 cm.
Nie sygnowany, na odwrocie naklejka Muzeum Sztuki w Łodzi. Obraz konsultowany z Fundacją Nowosielskich w Krakowie.

Akt leżącej, 1958 r.

ołówek/papier,
21 x 29 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `JERZY NOWOSIELSKI 1958`

Twarz kobiety, 1999 r.

serigrafia/papier,
50,5 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana p.d. (ołówkiem): `J. Nowosielski`, nr i dat. l.d.: 45/150/99`

Portrait de Madame Passin

ołówek/papier,
20,5 x 15 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J. Nowosielski`

Akt, 2005

cienkopis, papier,
26 x 17,4 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Nowosielski 2005 r. / Kraków

Cerkiew (2005)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
20.3x29

Akt (2004)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
31x23.5

Cerkiew, 2005

cienkopis, papier, 25 x 15,5 cm;

Akt

piórko, tusz, papier czerpany, 43 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski

Portret, 1994

serigrafia, papier,
33 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Jerzy Nowosielski 94 (ołówkiem); p. d. nr: 10/20

liczba obiektów: 1183