1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Chimera, 1982

litografia, kredka, papier, 48,8 x 69,8 cm;
sygn. i dat. p.d.: FStarowieyski 1682

cena wywoławcza: Wykup abonament

W KRĄŻENIU, 1988

Olej na krafcie;
92,6 x 65 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l. d.: STAROWIEYSKI oraz wiązanym monogramem artysty p. śr.: FBS | 1688

Wdowa Ikarowa

kredka, papier,
wym.: 32 x 24 cm
sygn. p.g. monogram wiązany: FS

Akty, 1989

akryl, gwasz, pastel, papier pakowy żółtobrązowy,
94 x 68 cm (w świetle ramy)
sygn. l.g.: 16 FS 89 [data przedzielona monogramem wiązanym]

Rycerz, 1987

kredka, pastel, papier,
70 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygn. czerwoną kredką p. śr.: poczem zwracali się do | rycerza: czy już nad- | jeżdża: nie nie nadjeżdża | 16 FS 87 [data przedzielona monogramem wiązanym]

Uptaszenie, 2003 (1703)

ołówek, pastel,
41x29 cm

MADEMOISELLE JEAN MOREAU 1970 r.

Offset barwny na papierze
83,7 x 58 cm
Sygnowany p.g. wzdłuż pionowego boku "Fr. B. STAROWIEYSKI 70"

WIATR W OCZY 1960 r.

Offset barwny na papierze
85 x 58,5 cm
Sygnowany l.d. - "F. STAROWIEYSKI"

NA POLU CHWAŁY 1958 r.

Offset barwny na papierze
58,5 x 83,5 cm
Sygnowany l.d. wzdłuż pionowego boku "F. STAROWIEYSKI"

Której prawa natury nie dotyczą, 1996

olej, karton,
120 x 87 cm,
dat. i sygn. l.g.: 1696 FS (monogram wiązany) oraz napis: KTÓREJ PRAWA/NATURY NIE/DOTYCZĄ

Miejsce na niebie, 1988

rysunek kredką na papierze,
54,5 x 74,5 (w świetle ramy)
sygn. w polu rysunku: W FStarowieyski 1688
pod rysunkiem napis: "jest miejsce gdzie na niebie pokazują się wielkie rzeczy: oznaki wojen, /wielkiej wszechzagłady, ostatczności. Z rankiem wszystko wraca do dawnego porządku / 16 FS (monogram wiązany) 88"; na passe-partout z prawej strony napisy ze strzałkami: ZAMEK / JANOWIEC / WISŁA/ WIKLINA

Kompozycja, 1960

rysunek kredką na papierze,
68,5 x 48
sygn. monogramem wiązanym l. d.: F. Starowieyski / 1860

Wyludniacz 1993

3 płótna o wspólnym wymiarze: 590 x 290 cm,
kreda, węgiel, fiksatywa;
sygn., dat. opisany na środkowej części w p.g. : BECKETOWI CHWAŁA C.D. (WYLUDNIACZ) / FECIT MANUI SATANIS / Fr. Starowieyski / 1693 PO

Portret mężczyzny, 1988

akwarela, gwasz, papier,
93 x 65 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l.d.: STAROWIEYSKI oraz z prawej strony po środku monogramem wiązanym, dat. 1688

Wyludniacz 1993

3 płótna o wspólnym wymiarze: 590 x 290 cm, kreda, węgiel, fiksatywa;

Anamorfoza mej twarzy do oglądania z lewej, 1994

pastel, karton,
29.5 x 41.5 cm
sygn. na odwr. l.g.: .R. ZAKRZEWSKI. | .V. 1989. AKRYL. | .15. [?]

ołówek, tusz, akwarela na papierze,
23 x 32,3 cm,
sygnowany u dołu "F Starowieyski"

Boginki w kaligrafii

olej, pastel, papier
60x83 cm

Akt z dusicielem, 1998

pastel, akwarela, papier,
69.5 x 49 cm
sygn. p.śr.: 16 FS 98 [monogram wiązany przedziela datę] | R [w kółku]

liczba obiektów: 829