1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Boży śpiewak, 1925

autolitografia, 17 x 12,5 cm

*droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret dziewczynki, 1935 r.

olej, tektura, 54,5 x 49 cm,
sygn. i dat.: 1935 / Wlastimil Hofman

Portret brata, olej, płótno, 50 x 40 cm;

sygn. p.g.: Kargal / 1933 / Wlastimil Hofman;
dedykacja l.g.: kochanemu Stasiowi

Hermes - Przewodnik, 1947

olej, tektura; 24,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1947;
na odwrocie tytuł: "Hermes" / Przewodnik, oraz dedykacja: Pani Stasi w dzień Jej Imienin / 8/V 1966 (długopisem).

Graecia rediviva - tryptyk, 1929

olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne) oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman, prawa kwatera datowana 1929;
na odwrocie napisy autorskie ołówkiem, na trzech kwaterach powtórzone: “Graecia rediviva", numer 38, oznaczenia porządku układy tryptyku (strzałki, napisy, numeracja), stemple składu papieru i materiałów malarskich Róży Aleksandrowicz, Kraków, ul. Basztowa

Wędrowcy, 1923

olej, płótno; 147,5 x 127,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman 1923

Melancholia

olej, sklejka, 25,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

Organista, 1943

olej, płótno, 45x37 cm (w świetle oprawy), sygnowany śr.: "Wlastimil | Nazaret Hofman 1943"; na odwrocie: "Organista Edgar Affard | "Organista" | W Kościele Chrystusa Młodzieńca w Nazarecie | listopad 1943 | Nazaret"

*droit de suite

ZAGUBIONA MELODIA, 1949

olej, płótno
30,3 x 38 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman | 1949
na krośnie nieczytelne adnotacje ołówkiem

Portret starca

Olej, sklejka, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman.

Modlitwa, 1921

olej, tektura; 91 x 71 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1921

Nowe pokolenie, 1951

olej, tektura; 62 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil / Hofman 1951

W świat, 1917

autolitografia; 12,5 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: WH

Dzieci przy karmniku dla ptaków, 1960 r.

olej, płyta, 35 × 80 cm
sygn. i dat. śr. d.: Wlastimil/Hofman/1960

Dziewczynki grające na multankach, 1917

olej, płótno; 42,5 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman 1917;
na odwrocie, na płótnie napis: Adzie na narodziny 4/11 1917 / w dowód najgłębszej czci / dla jej wzniosłego charakteru / Vlasta.

Portret kobiety - Ada Hammerova, 1918

olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
na odwrocie opis autorski: „Moja Bożna” (? - zakreślony ręką artysty?) oraz inicjał wiązany WH.

Jacek Malczewski, ok.1960

olej, tektura; 13,4 x 17,4 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil / Hofman

Szkice palców dłoni, ok.1910

ołówek, papier; 17 x 10,5 cm

Głowa młodego mężczyzny, ok.1905

ołówek, papier; 12,5 x 8 cm;

Dziecko

Autolitografia: 13,5 x 17 cm

liczba obiektów: 1577