PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)
Pejzaż zimowy, koniec lat 40. XX w.
olej, tektura; 46 x 34 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, karton; 48 x 61 cm;
sygnowana po lewej stronie u dołu: Z. Przebindowski
olej, płótno, 98,5 × 73 cm
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Estymacja:8 000 - 9 500 zł
Olej, płótno; 93 x 68 cm
Sygn. l.d. Z.Przebindowski
Estymacja: 17 000 - 20 000 zł
Kraków-willa Rożnowskich w Dębnikach (1935)
sygn. dat. p.d.
olej, sklejka
30x33
olej/płótno, 63 x 82 cm
sygnowany l.d.: `Z. Przebindowski`
Estymacja: 7 000 - 10 000
olej/płótno, 38 x 48 cm
Estymacja: 3 000 - 4 000
Olej, płótno; 42 x 32 cm
Sygnowany l.d.: Przebindowski 929
Technika mieszana, płótno;
wym.: 65 x 92 cm; nie sygn.; na odwrocie naklejka wystawowa z opisem pracy. Lit.: "Zdzisław Przebindowski. Wystawa malarstwa w pięćdziesięciolecie twórczości", Kraków 1971, poz. 70.
olej, płótno, 78 x 58,5 cm;
sygn. p. d: Z. Przebindowski
Na odwrocie na krośnie nalepka autorska z opisem obrazu, na płótnie nr 14 . 67
olej, tektura,
65 x 50 cm
sygn. l.d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie napis ołówkiem: "Zak / 2 x grubo 50 x 65 cm / "Dalie" / 58 . 57", czerwoną kredką "25".
olej, płótno, 52 x 70 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
Olej, płótno;
wym.: 52 x 70 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski; na odwrocie naklejka aukcyjna.
Wenecja bydgoska, lata 60. XX wieku
Olej, tektura;
wym.: 50 x 35 cm;
sygn. l.d.: ZPrzebindowski.
olej, płótno,
54 x 82,5 cm;
Na odwrocie napis autorski? 40/ 62
olej, płótno naklejone na tekturę,
52,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
akwarela, papier,
62 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: Zdzisław Przebindowski
olej na tekturze,
49,5 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Z. Przebindowski", na odwrocie ręką autora sygnatura i tytuł obrazu.