1 zł
2 600 000 zł

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

olej, tektura,
75,5 x 47,5 cm;
sygn. u góry pośrodku: Olga Boznańska
(ołówkiem); na odwrocie napis Alfonsa Karpińskiego: Olga Boznańska - mal. w Paryżu w r. 1915 / Portret oficera francuskiego - Chełmońskiego / Wnuka znakomitego malarz Józefa Chełmońskiego (piórem) oraz: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu . A. Karpiński oraz napis inną ręką: reprodukowana ... / wystawa 1948 w Pałacu Sztuki Interesujące uwagi dotyczące okoliczności powstania obrazu przedstawia w ekspertyzie p. Elżbieta Charazińska (1992)

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Bouquet d`anémones

Olej na płótnie
Syg. p.d.
54 x 46 cm

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety z córką, 1908

olej, tektura,
95 x 72,5 cm;
sygn. l. g.: Olga Boznańska/ 1908
Na odwrocie nalepka "Berliner Secession/ 533/ Ausstellung 1910" oraz nalepka "Galerie Arnot Wien, I Kaerntnerring 13", niebieską kredką nymer 2766 B
Obraz po konserwacji, z uzupełnieniami licznych ubytków i przemalowaniami. Badania konserwatorskie (UV, IR) wykazują, że pod przemalowaniami zachowała się częściowo oryginalna warstwa malarska".

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety, ok. 1930

olej, tektura,
38 x 30,5 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska (ołówkiem)
Na odwrocie napis odręczny "1930"

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Anemony w wazonie

olej, tektura,
24,7 x 20 cm;
sygn. na górze: Olga Boznańska (słabo czytelne)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Kwiaty w wazonie

olej, tektura,
50 x 21,5 cm;
sygn. p. g.: Olga Boznańska ołówkiem

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiety

Olej, tektura,
51 x 14,5 cm
sygn. na odwrocie: Olga Boznańska.
Opinia o obrazie Pani Marii Rostworowskiej

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

olej, tektura, 75,5 x 47,5 cm;
sygn. u góry pośrodku: Olga Boznańska (ołówkiem);
na odwrocie napis Alfonsa Karpińskiego: Olga Boznańska - mal. w Paryżu w r. 1915 / Portret oficera francuskiego - Chełmońskiego / Wnuka znakommitego malarz Józefa Chełmońskiego (piórem) oraz: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu . A. Karpiński oraz napis inną ręką: reprodukowana ... / wystawa 1948 w Pałacu Sztuki
Interesujące uwagi dotyczące okoliczności powstania obrazu przedstawia w ekspertyzie p. Elżbieta Charazińska (1992)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret kobiecy, ok. 1882

olej, płótno naklejone na tekturę;
28,5 x 22,5 cm;
sygn. u góry: Olga Boznańska (pędzlem)
Na odwrocie orzeczenie autentyczności obrazu wystawione przez K. Buczkowskiego (1957) oraz nalepka z wystawy monograficznej Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret oficera, ok 1915-20

na odwrocie napis Alfonsa Karpińskiego: Olga Boznańska - mal. w Paryżu w r. 1915 / Portret oficera francuskiego - Chełmońskiego / Wnuka znakomitego malarz Józefa Chełmońskiego (piórem) oraz: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu . A. Karpiński oraz
napis inną ręką: reprodukowana ... / wystawa 1948 w Pałacu Sztuki

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny, 1919

olej, płótno; 75 x 52,5 cm
sygn. Olga Boznańska/ 1919

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

DAMA W CZERNI, 1923

olej, tektura,
73 x 51
sygnowany p.g.: Olga Boznańska | 1923
Na odwrocie obrazu różne napisy i nalepki.

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Nature morte a la cruche verte (ca.1900)

Olej / tektura
Sygnowany l.d.
34 x 25,5 cm
Bibl.: Ewa Bobrowska-Jakubowska: Artyści Polscy we Francji, DIG, Warszawa 2004, repr. pl.5

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Portret mężczyzny, po 1920

olej, tektura,
90 x 68 cm
sygn. l.g. Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET KOBIETY W KAPELUSZU (Halszka Malczewska ?)

olej/tektura,
80 x 60 cm
sygnowany p. g.: `Olga Boznańska`

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

Widok z pracowni

olej, płyta
46 x 61 cm;
sygn.p.d.: Olga Boznańska (1)907

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PANI W KAPELUSZU Z KWIATAMI, lata 1925-1928

olej, tektura,
38.5 x 31.5 cm
sygn. l.d.: Olga Boznańska

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, lata 1890-1899

olej, tektura naklejona na sklejkę,
59 x 42 cm
sygnowany p.d.: Olga Boznańska 189(.)

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1908-1920

olej, tektura,
77.8 x 57.5 cm
Na odwrocie dwie nalepki (druk, stempel, atrament, ołówek): 1. nalepka paryskiej firmy R. Lérondelle zajmującej się opakowywaniem i przewozem obrazów i dzieł sztuki: R. LÉRONDELLE | EMBALLAGES DE TABLEAUX & OBJETS D`ART. | 76, Rue Blanche, 76 - PARIS | Exposition de PITTSBURGH | No 16 | Mme Olga de Boznańska 2. nalepka Carnegie Institute w Pittsburghu: 161 REG. No ... RESERVE THIS PART FOR THE INSTITUTE CASE No 2 | CARNEGIE INSTITUTE , PITTSBURGH, U.S.A. | TITLE Portrait de jeune femme | PAINTER Olga de Boznańska | OWNER Olga de Boznańska ADRESS Paris 49 boul. Montparnasse | ATTACH SECURELY: ONE LABEL TO STRETCHER, ANOTHER | TO FRAME.
Wzdłuż lewej krawędzi napis atramentem określający żądana cenę obrazu: to be sold 5.000 fr

BOZNAŃSKA Olga (1865 - 1940)

BIAŁE RÓZE W WAZONIE

olej na tekturze, 24, 2 x 14, 3 cm,
sygnowany p. g. "Olga Boznańska"

liczba obiektów: 145