PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)
Szkic postaci kroczącego mężczyzny- wg fragmentu kompozycji Tycjana, [30 II 1964]
Kredka litograficzna czarna, papier; 34 x 24,5 cm;
sygn. p. d.:
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura; 71 x 50,5 cm
Sygnowany l.d.: PODSADECKI - 1965
kredka, papier; 21x 28 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI / czerw. 1939
gwasz, farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 19 x 15 cm;
olej, tektura; 16,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI
sangwina, papier; 34 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: P. / 6.3.62; oraz napis: l. d.: CÓRA
tusz lawowany, pędzel, papier; 35 x 49 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki / 13 I. 1963 (ołówkiem);
kompozycja dwustronna, na odwrocie studium postaci;
ślady po złożeniu papieru.
akwarela, papier, 26 x 33,5 cm, sygn. p.d.: Podsadecki, dat. l.d.: 6.7.1960
akwarela, papier, 26 x 33,5 cm, sygn. l.d.: Podsadecki
tusz lawowany, papier, 23 × 32,5 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. p.d.: 29.9.63 - Podsadecki
Olej, płótno, 41 x 59,5 cm,
sygn. l.d.: Podsadecki.
kredka/papier, 22 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'PODSADECKI II 961' i opisany l.d.: 'WEDŁ. COROTA'
Scena figuralna (spotkanie Chrystusa z Marią?), [ok. 1955]
tusz, patyk, karton kremowy; 16,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (ołówkiem)
gwasz, farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 29,2 x 19,2 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI 36
Pejzaż z drzewami - Park, [1.IX.1964]
kredka litograficzna czarna, papier; 25 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1.9.1964 - PODSADECKI
olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI - 66
Kredki, akwarela, papier; 20,5 x 29 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Podsadecki; p.d.: 18.X.958-
akwarela, papier; 28,5 x 20cm
sygn.i dat.długopisem p.d.: 5.VI.969.Podsadecki
olej, tektura; 16,5 x 24,5cm
sygn.p.d.: Podsadecki 36.